STS
fot. Valve

Groźny exploit w CS:GO. Pozwala na kradzież skinów i haseł

Co jakiś czas okazuje się, że w Counter-Strike’u obecne są pewne, mniej lub bardziej groźne, exploity. Na kolejny tego typu problem uwagę zwrócił The Secret Club, czyli grupa non-profit zajmująca się na co dzień inżynierią odwrotną.

Exploit CS:GO znany od dawna

Jak przyznali jej członkowie, o problemie wiedzą już od dwóch lat i nawet informowali o nim Valve. – Dwa lata temu Florian, członek Secret Clubu, informował o istnieniu luki w zdalnym wykonywaniu kodu, która ma wpływ na wszystkie gry na silniku Source. Można ją wykorzystać poprzez zaproszenie na Steamie. Do tej pory nie została ona załatana, a samo Valve uniemożliwiało nam upublicznienie tej informacji – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie. Owa luka w CS:GO wydaje się o tyle groźna, że pozwala korzystającemu z niej hakerowi na zrobienie dosłownie wszystkiego na komputerze ofiary, dając mu dostęp także do danych lub też zainstalowanych programów.

Luka umożliwia kradzież skinów i haseł

Już to wszystko wydaje się być ogromnym problemem, a na tym nie koniec złych wieści. Okazuje się bowiem, że przestępcy mogą wykorzystywać exploit w jeszcze inny sposób. Otóż możliwa jest sytuacja, w której hakerzy będą hostować własny serwer dla społeczności i za jego pośrednictwem przesłać do wszystkich obecnych w poczekalni zdalnie wykonywany kod. Efektem tego może być kradzież skinów i haseł, a nawet zainfekowanie dysku twardego za pomocą złośliwego oprogramowania. Jak zostało wspomniane, sprawa dotyczy nie tylko CS:GO, ale też innych produkcji na silniku Source, takich jak np. Team Fortress 2.

Na ten moment Valve nie zabrało głosu – ani na temat istniejącej luki, ani na temat zarzutów o blokowanie publikacji informacji o problemie. Nie można jednak wykluczyć, że upublicznienie szczegółów sytuacji zmusi twórców do tego, by w końcu zająć się kwestią, która może mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie komputerów członków społeczności.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cloud9 Perkz Zven LCS

Cloud9 wraca na tron LCS. Ekipa Perkza zagra na MSI

Po finale europejskich zmagań League of Legends od razu przenieśliśmy się do Ameryki, gdzie w starciu o mistrzostwo Mid-Season Showdown walczyły Cloud...