STS
fot. Polish F1 Series

Ten tor nie wybacza błędów. Polish F1 Series odwiedzi księstwo Monako

Circuit de Monaco to jeden z najbardziej ikonicznych torów w kalendarzu Formuły 1. Jest to tor, na którym możliwości wyprzedzania są ograniczone do minimum, zatem zajęcie wysokiej pozycji w kwalifikacjach jest ważniejsze niż gdziekolwiek indziej. Dzisiaj po wąskich uliczkach księstwa będą poruszali się kierowcy Polish F1 Series.

CZYTAJ TEŻ:
Wyścig nie dla ludzi o słabych nerwach. Poradzisz szczęśliwie wygrywa GP Chin w Polish F1 Series

Czego nauczył nas ostatni wyścig o Grand Prix Chin? A choćby tego, że nad McLarenami musi czuwać jakaś siła wyższa, która strzeże ich serii zwycięstw. Przed siedmioma dniami Jakub Nowak zrobił wszystko podręcznikowo – w kwalifikacjach przegrał tylko z Tomaszem Poradziszem, odebrał mu prowadzenie tuż po starcie i utrzymywał je do 25 okrążenia, gdy na kilkanaście sekund opuścił sesję. Kontrolowany na ten czas przez komputer samochód Nowaka powędrował w dół klasyfikacji, a cały splendor ponownie przypadł Poradziszowi, który zaczyna niebezpiecznie uciekać w generalce. Co prawda jest jeszcze za wcześnie, aby bić na alarm, ale czy to Patryk Krutyj, czy Piotr Stachulec nie powinni odkładać pogoni za mistrzem poprzedniego sezonu, bo za jakiś czas mogą obudzić się z ręką w nocniku.

Transmisja z Circuit de Monaco rozpocznie się o godzinie 19:50 od trzyczęściowych kwalifikacji, które ustalą kolejność startową w wyścigu na połowie klasycznego dystansu. Komentarz do wydarzeń z toru zapewnią Julian „Julio” Więcławek oraz Marceli Gohr.

Uczestnicy drugiego sezonu Polish F1 Series: 

Zespół Kierowcy podstawowi Kierowca rezerwowy
Dawid Krutul Mariusz Penier Szymon Wiatr
Rafał Szołtysek Adrian Nowak Jakub Skowroński
Cezary Żubrowski Maciej Kleindienst Patryk Grzesik
Antonio Hałat Wojciech Bobrowicz Sebastian Brzoskwinia
Tomasz Poradzisz Patryk Krutyj Bartosz Mikoda
Jakub Pres Jakub Nowak Alex Wilhelm
Kamil Komoń Daniel Kensy Bartosz Zamaro
Piotr Stachulec Jakub Rzeszut Adam Jakubowski
Seweryn Rubciak Maciej Ślusarczyk Szymon Mrochem
Mateusz Wypych Eryk Szymański Oskar Pokornicki

Więcej aktualnych informacji związanych z Polish F1 Series znajdziecie na profilach społecznościowych turnieju – TwitterzeFacebooku, InstagramieTwitchu oraz nowo założonym kanale YouTube, gdzie będą pojawiały się retransmisje wyścigów. Sponsorami inicjatywy są HyperX, SemaPrint, JR Holding, WRT-Karting oraz Vending Solution. Patronem medialnym ligi jest redakcja Cybersport.pl.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pożegnanie Le Tanka, debiut nowego OG. Przed nami BLAST Premier Showdown

BLAST Premier Spring Showdown 2021 będzie bez wątpienia turniejem wartym obserwowania. Nie zabraknie ciekawych historii, mocnych drużyn próbujących od...