STS
fot. G2 Esports

G2 i Acend z awansem do zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers

Dwóch naszych rodaków pozostaje w grze o awans na finały VALORANT Challenger dla regionu EMEA. W zamkniętych eliminacjach do nadchodzącej imprezy zobaczymy Patryka „paTiTka” Fabrowskiego oraz Patryka „starxo” Kopczyńskiego. Ten pierwszy przebrnął przez otwarte zmagania wraz ze swoimi kolegami z G2 Esports. Zespół ten do rywalizacji przystąpił wraz z testowanym obecnie Oscarem „ozzym” Scottem, który […]

Dwóch naszych rodaków pozostaje w grze o awans na finały VALORANT Challenger dla regionu EMEA. W zamkniętych eliminacjach do nadchodzącej imprezy zobaczymy Patryka „paTiTka” Fabrowskiego oraz Patryka „starxo” Kopczyńskiego.

Ten pierwszy przebrnął przez otwarte zmagania wraz ze swoimi kolegami z G2 Esports. Zespół ten do rywalizacji przystąpił wraz z testowanym obecnie Oscarem „ozzym” Scottem, który zajął miejsce Aleksandra „zeeka” Zygmunta. I wygląda na to, że na razie ma on powody do zadowolenia, bo po drodze rozprawił się m.in. z Teamem Heretics, czyli wicemistrzami niedawnego VALORANT Masters. Swoją rękę do tego triumfu przyłożył zresztą sam paTiTek, który opuszczał serwer z 45 eliminacjami na koncie, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich uczestników.

Jeżeli zaś chodzi o starxo, to jego Acend w decydującej o awansie rundzie pokonało w pełni polski skład Illuminar Gaming, pozbawiając go tym samym marzeń o dalszej grze. Niemniej trzeba oddać iHG, że poddało się wyżej notowanym rywalom dopiero po trzech mapach. Także druga rodzima piątka, KLĄTWA, nie dała rady przebrnąć przez ostatni mecz. Kamil „krytyq” Dudek i spółka co prawda bardzo długo stawiali się Francuzom z Opportunists, ale ostatecznie musieli uznać ich wyższość wynikiem 1:2.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

Acend CE Calling Fnatic G2 Esports
Team Liquid Ninjas in Pyjamas Opportunists Team Vitality

Drugie zamknięte eliminacje do VALORANT Challengers rozegrane zostaną między 15 a 18 kwietnia. Ostatecznie awans na finałowy turniej regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają play-offy ESEA Premier, trzy polskie ekipy zaczynają walkę o ESL Pro League

Od zakończenia fazy grupowej ESEA Premier Season 36 minął już blisko miesiąc. Dużo czasu, przyszła więc pora, by powrócić do rywalizacji i ostatecznie...