STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Pożegnanie Le Tanka, debiut nowego OG. Przed nami BLAST Premier Showdown

BLAST Premier Spring Showdown 2021 będzie bez wątpienia turniejem wartym obserwowania. Nie zabraknie ciekawych historii, mocnych drużyn próbujących odbudować swoją pozycję, a także nieco bardziej orientalnych ekip, dla których impreza tą będzie okazją, by pokazać się szerokiej publice.

W świetle ostatnich wydarzeń jedną z najbardziej znaczących kwestii będzie pożegnanie Cédrica „RpK” Guipouya z Teamem Vitality. Legendarny Le Tank barw rodzimej organizacji bronił przez dwa i pół roku, ale tuż po zakończeniu zawodów od BLASTA ustąpi miejsca o dziesięć lat młodszemu Jaysonowi „Kyojinowi” Nguyenowi Vanowi. Nim to jednak nastąpi, RpK i spółka spróbują awansować na wiosenne finały cyklu, zaś na ich drodze jako pierwsze stanie 9z Team – raczej anonimowa dla przeciętego europejskiego kibica drużyna z Ameryki Południowej, która w czasie zmagań korzystać będzie z pomocy zmiennika, Rajohna „EasTora” Gregory’ego.

Ale to dopiero w czwartek, już dziś natomiast po raz pierwszy zaprezentuje się nam odmieniony skład OG. W minionych tygodniach formację zasilili Nikolaj „niko” Kristensen oraz Shahar „flameZ” Shushan, przed którymi szansa na sprawienie naprawdę ogromnej niespodzianki i wyeliminowania potężnego (aczkolwiek zmagającego się z własnymi problemami) Astralis. Po kolejny sukces ruszy z kolei Gambit Esports. Mistrzowie IEM Katowice 2021 i wicemistrzowie ESL Pro League Season 13 turniej rozpoczną od starcia z reprezentantem Bliskiego Wschodu, NASR Esports. Warto będzie też śledzić poczynania przybyszów z Ameryki Północnej, Extra Salt, których rywalem w 1. rundzie będzie Team Spirit.

Harmonogram BLAST Premier Showdown:

13 kwietnia
12:30 Astralis vs OG BO3
15:30 G2 Esports vs Endpoint CeX BO3
18:30 Team Liquid vs Dignitas VIE BO3
14 kwietnia
12:30 Team Spirit vs Extra Salt BO3
15:30 Gambit Esports vs NASR Esports BO3
18:30 FURIA Esports vs MIBR BO3
15 kwietnia
15:30 Heroic vs SAW BO3
18:30 Team Vitality vs 9z Team BO3
16 kwietnia
15:30 Astralis/OG vs G2/Endpoint BO3
18:30 Liquid/Dignitas vs Spirit/Extra Salt BO3
17 kwietnia
15:30 Gambit/NASR vs FURIA/MIBR BO3
18:30 Heroic/SAW vs Vitality/9z BO3
18 kwietnia
15:30 pierwszy mecz finałowy BO3
18:30 drugi mecz finałowy BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Showdown 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i Acend z awansem do zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers

Dwóch naszych rodaków pozostaje w grze o awans na finały VALORANT Challenger dla regionu EMEA. W zamkniętych eliminacjach do nadchodzącej imprezy zoba...