Do grona organizatorów turniejów Regional Major Rankings dołączyło Campeonato Brasileiro de Counter-Strike. Jak zostało bowiem ogłoszone, CBCS odpowiadać będzie za dwie nadchodzące imprezy RMR w Ameryce Południowej.

CZYTAJ TEŻ:
Valve zmiękło! Od dziś nie każdy VAC ban wyklucza z Majora CS:GO

Pierwszą z nich będzie zapowiedziane na przełom kwietnia i maja CBCS Elite League Season 1, w którym udział weźmie w sumie szesnaście formacji. Wśród nich znajdziemy m.in. Sharks Esports, Isurus, INTZ czy też DETONĘ Gaming, czyli ekipy kojarzone z okazjonalnych udziałów w prestiżowych zawodach. Jednakże głównym faworytem zmagań bez wątpienia będzie MIBR, który otrzymał bezpośrednie zaproszenie z rąk organizatorów na podstawie swoich występów w ubiegłorocznej odsłonie cyklu RMR. Pozostałe drużyny albo zapraszano w ramach wewnętrznego rankingu CBCS, albo przyznawano im przepustki na drodze procesu eliminacyjnego.

Samo CBCS Elite League Season 1 rozpocznie się 22 kwietnia od fazy zasadniczej rozegranej z zastosowaniem systemu szwajcarskiego. Ostatecznie awans do play-offów uzyska najlepsza ósemka, która następnie rozstawiona zostanie w drabince pojedynczej eliminacji. Zwieńczeniem turnieju będzie natomiast zaplanowany na 16 maja wielki finał, którego zwycięzca zgarnie 41,5 tysiąca reali brazylijskich oraz 1,6 tysiąca punktów RMR. W tym miejscu warto wspomnieć, że łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy reali brazylijskich oraz 5,8 tysiąca punków RMR.

Lista uczestników pierwszego w 2021 roku turnieju RMR w Ameryce Południowej:

9z Team BD.ECHO Bears e-Sports Bravos Gaming
DETONA Gaming Havan Liberty INTZ Isurus
Jaguares Esports Keyd Stars Meta Gaming MIBR
Paquetá Gaming Santos e-Sports Sharks Esports SWS Gaming

Drugie zawody RMR spod szyldu CBCS odbędą się natomiast między lipcem a sierpniem. W nich nie dojdzie do żadnej rewolucji, bo już teraz zapowiedziano, że wykorzystają one taki sam format, jak CBCS Elite League Season 1.