STS
Bartosz "xntentacion" Rudecki
fot. www.instagram.com/fake_chess_coach/

Gwiazdy w urodzinowym turnieju xntentaciona. Zagrają m.in. Patec, Nemo czy siostry Botez

Nikt nie może zaprzeczyć fenomenowi szachów w dzisiejszym świecie streamowania. Przykładem tego są chociażby zagraniczne organizacje, które zakontraktowały niejedną gwiazdę królewskiej gry. Wśród nich jest arcymistrz Hikaru Nakamura, który dzisiaj reprezentuje barwy TSM-u. Za to CLG oraz Envy podpisały kolejno Qiyu „Nemo” Zhou, oraz siostry Botez – Alexandrę i Andreę. Z kolei na polskim Twitchu […]

Nikt nie może zaprzeczyć fenomenowi szachów w dzisiejszym świecie streamowania. Przykładem tego są chociażby zagraniczne organizacje, które zakontraktowały niejedną gwiazdę królewskiej gry. Wśród nich jest arcymistrz Hikaru Nakamura, który dzisiaj reprezentuje barwy TSM-u. Za to CLG oraz Envy podpisały kolejno Qiyu „Nemo” Zhou, oraz siostry Botez – Alexandrę i Andreę. Z kolei na polskim Twitchu od kilku dobrych tygodniu króluje Bartosz „xntentacion” Rudecki, zapewniający widzom na swoich transmisjach szereg aktywności. Od uczenia influencerów pokroju Parisa Platynova podstaw gry, do ogrywania jednej ze wspomnianych sióstr o 100 subskrypcji na platformie. Co łączy wszystkie wymienione osobistości szachowe? A to, że wezmą one dzisiaj udział w turnieju zorganizowanym przez polską gwiazdę Twitcha.

Wydarzenie to nosi nazwę „Birthday Hand&Brain” i nie jest ona w żadnym wypadku przypadkowa. xntentacion w środę obchodził bowiem swoje urodziny. Z tej okazji zdecydował się zająć organizacją turnieju, który, jak nazwa wskazuje, będzie polegał na rywalizacji w parach. W trakcie meczu gracz wyżej notowany w rankingu wskazuje figurę, którą wedle własnego uznania ma poruszyć się druga osoba w duecie.

Gwiazdorskie duety w szachowym turnieju

Jak wspomnieliśmy we wstępie, w turnieju weźmie udział masa gwiazd z szachowego, streamingowego i influencerskiego podwórka. Poza dobrze znanymi polskiej widowni siostrami Botez, będziemy mogli śledzić także Annę Cramling, która zresztą nieraz pojawiała się już na transmisjach u Bartosza. Szwedka została sparowana ze Zbigniewem Paklezą, w internecie często nazywanym Panem Zbigniewem lub Zbycholudem. Co więcej, osoby, które śledzą głośne ostatnimi czasy poczynania Ekipy Karola „Friza” Wiśniewskiego będą zadowoleni z faktu, że w Birthday Hand&Brain pojawi się jeden z jej członków. Mowa tutaj o Jakubie Pateckim, który połączy siły ze wspomnianym wcześniej reprezentantem TSM-u. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o najpopularniejszym polskim duecie ostatnich dni. Tworzą go xntentacion oraz triumfatorka zeszłotygodniowego 2021 Bullet Chess Championship, Nemo.

Uczestnicy Birthday Hand&Brain:

  • Qiyu „Nemo” Zhou (WGM) & Bartosz „xntentacion” Rudecki
  • Kamil „Kozok” Kozioł (FM) & Rucha „Ruchess” Pujari (WIM)
  • Zbigniew „Byniolus” Pakleza (GM) & Anna Cramlin (WFM)
  • Hikaru Nakamura (GM) & Jakub Patecki
  • Miłosz „Szparu” Szpar (FM) & Tomasz „Jaskol” Jaskółka
  • Alexandra Botez (WFM) & Andrea Botez
  • Miłosz „Szacharz” Walkowski & Denes Boros (GM)
  • Damian Lewtak (IM) & Damian Czerw (FM)

Turniej startuje o godzinie 21:00 i najprawdopodobniej będzie on transmitowany na kanale każdego uczestnika, w tym u samego Rudeckiego, którego kanał znajdziecie pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Osiem drużyn nadal walczy o bilet na wiosenne finały BLAST Premier

Dla ośmiu ekip przygoda z BLAST Premier Spring Showdown 2021 dobiegła już końca. Pozostała ósemka natomiast już dziś rozpocznie kolejny etap zmagań, k...