STS
Ropz, mousesports
fot. ESL/Helena Kristiansson

Stawka turniejów od Relog Media rośnie. Zapowiedziano lana o 250 tysięcy dolarów

Relog Media wykorzystało czas pandemiczny i w ubiegłym roku rozpoczęło cykl turniejów Home Sweet Home, które z czasem na dobre stały się częścią CS-owego ekosystemu. W roku bieżącym ponownie więc możemy śledzić te imprezy, ale już teraz wiemy, że ich stawka będzie znacznie większa. Walka bowiem toczyć się będzie nie tylko o pieniądze, ale także […]

Relog Media wykorzystało czas pandemiczny i w ubiegłym roku rozpoczęło cykl turniejów Home Sweet Home, które z czasem na dobre stały się częścią CS-owego ekosystemu. W roku bieżącym ponownie więc możemy śledzić te imprezy, ale już teraz wiemy, że ich stawka będzie znacznie większa. Walka bowiem toczyć się będzie nie tylko o pieniądze, ale także i o awans na lana.

Lan ten otrzymał wiele mówiącą nazwę LAN Sweet LAN i będzie poniekąd pełnić rolę podsumowania całego sezonu. Wszystko dlatego, że aż dwanaście z szesnastu miejsc obsadzą triumfatorzy tegorocznych zawodów Snow Sweet Snow, Spring Sweet Spring, Sun Sweet Sun oraz Fall Sweet Fall. Pozostałe cztery bilety w formie bezpośrednich zaproszeń przekaże natomiast sam organizator. Tak czy inaczej, na ten moment pewny udział w turnieju mają już FPX, HAVU Gaming oraz mousesports, czyli triumfatorzy trzech odsłon wspomnianego już Snow Sweet Snow. W tej sytuacji spory niedosyt mogą czuć gracze x-komu AGO, którzy w marcu przegrali z HAVU w finale drugiej edycji SSS.

Sam LAN Sweet LAN odbędzie się w lutym 2022 roku w Belgradzie w siedzibie grupy Relog Media, która dotychczas była wykorzystywana przez wiele zespołów jako miejsce do organizacji bootcampów. Co ciekawe, dla serbskiego przedsiębiorstwa, które zaoferuje uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów, będzie to pierwszy w historii tak wymagający projekt, gdyż wcześniej zajmował się ono głównie eventami online lub też małymi lanami dla formacji z południa Europy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fantasyexpo i BLAST znowu łączą siły. Zapowiedziano drugą edycję BLAST Rising

W minionym roku zorganizowano BLAST Rising. Turniej będący owocem współpracy duńskiej organizacji BLAST oraz polskiej agencji Fantasyexpo został stwor...