STS
fot. Illuminar Gaming

IHG ratuje honor drużyn z Ultraligi na EU Masters. Polacy pokonują mousesports

Reprezentanci Illuminar Gaming w dobrym stylu rozprawili się z prawdopodobnie najtrudniejszym rywalem w grupie na European Masters. Podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego znaleźli sposób na bezbłędne dotychczas mousesports. Ponadto jest to pierwszy triumf brązowych medalistów Alior Bank Ultraligi w głównej fazie turnieju.

Illuminar Gaming 1:0 mousesports
Melonik
Gnar
Satorius
Sett
papatabachi
Udyr
Pridestalker
Lillia
Czajek
Orianna
Lider
Akali
Odi11
Senna
Gadget
Kai’Sa
Czypsy
Tahm Kench
Enjawve
Rakan

Gracze górnej oraz środkowej alei mousesports zdecydowali się na zamianę pozycjami. Uwagę obserwatorów jednak szybko przykuła dolna linia, na której błyskawicznie doszło do wymiany ognia. Z minimalnie większymi korzyściami po dość długiej walce wyszła polska formacja, tym samym zapewniając sobie trzy tysiące złota przewagi. Wicemistrzowie niemieckich rozgrywek jednak ciągle szukali szansy na zmniejszenie różnicy w funduszach.

Pierwsza z nich nadarzyła się w okolicach 21. minuty. Podczas gonitwy za Rakanem IHG wpadło w kleszcze Myszek, które sprytnie przygotowały zasadzkę na swoich rywali. Ostatecznie Illuminar utraciło dwójkę graczy, a mousesports jednego, co ledwie musnęło różnicę w złocie. Wydawałoby się, że Wojciech „papatabachi” Kruza i spółka kontrolowali przebieg spotkania. Po pół godziny rozgrywki gracze znad Wisły zgrupowali się przy leżu Nashora. Niestety wydarzyła się niezwykle ikoniczna sytuacja, gdyż Milo „Pridestalker” Wehnes w pojedynkę zdołał ukraść fioletowe wzmocnienie dla swojej drużyny.

Kolejna niefortunna dla IHG potyczka miała miejsce w pobliżu wrogiej bazy. Względnie korzystna szansa dla Illuminar przeistoczyła się w dotkliwą porażkę. Myszki jednak nie były w stanie wyciągnąć nic poza pustymi zabójstwami. Chwilę później Polacy podjęli najważniejszą dla nich w całej grze wymianę, po której mogli pewnym krokiem uderzyć na Nexus przeciwnika, bowiem wyłapana została dwójka oponentów. Reprezentanci Prime League nie zdołali odeprzeć natarcia IHG, a za moment byliśmy świadkami wybuchającego trzonu czerwonej drużyny.

Przed nami ostatnie spotkanie zaplanowane na dzisiejszy wieczór. Ekipa Sebastiana „Sebekxa” Smejkala podejmie hiszpańskie UCAM. Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem za pośrednictwem Polsat Games, w telewizji oraz na platformach Twitch i YouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO żegna się z fotelem lidera grupy B EU Masters po kuriozalnym meczu z Misfits Premier

Trzecie spotkanie w ramach dzisiejszych rozgrywek European Masters 2021 Spring było prawdziwą gratką na fanów polskiej sceny League of Legends. Mieliś...