STS
fot. GG League/Maciej Kołek

HONORIS za burtą Spring Sweet Spring. M1 Eden dołącza do Izako Boars w kolejnym etapie

Zmagania w polskiej grupie pierwszego etapu Spring Sweet Spring 1 dobiegły dziś końca. Już w środę miejsce w kolejnej fazie zapewniły sobie Izako Boars, a z zawodami pożegnało się Illuminar Gaming, ale do rozstrzygnięcia był jeszcze zdobywca drugiej lokaty. O nią w bezpośredniej konfrontacji zmierzyły się M1 EDEN oraz HONORIS, a zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół Macieja „Bielanego” Bilińskiego.

HONORIS 0 : 2 M1 EDEN
Train 13:16 Inferno 14:16 Nuke

Choć spotkanie zakończyło się już po dwóch mapach, to zdecydowanie nie należało do jednostronnych. Owszem, pierwsza połowa Traina mogła sugerować, że to M1 będzie drużyną dominującą, ale po przejściu do ataku HONORIS zaczęło sobie radzić znacznie lepiej i było bardzo blisko wyrównania. Ostatni głos należał jednak do ekipy Bielanego, która ustaliła wynik spotkania na 16:13.

Rozzłoszczone tą porażką HONORIS zadało mocny cios na Inferno, wysuwając się na prowadzenie 8:0. Dopiero w dziewiątej próbie M1 EDEN zdołało odpowiedzieć, ale przede wszystkim jeszcze przed zamianą stron zmniejszyło dystans dzielący obie drużyny tylko do pięciu oczek. Sytuacja była więc przeciwna do tej z Traina, bo tym razem to M1 musiało gonić rywali, ale w przeciwieństwie do nich było w stanie nie tylko dogonić, lecz nawet przegonić. Przewaga HONORIS malała z każdą minutą, aż wreszcie na tablicy pojawił się remis, a później 14:11 dla M1. Zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa zdołał jeszcze wyrównać po raz ostatni w tym spotkaniu, ale na ostatnie dwie rundy zabrakło już pary. M1 EDEN ustaliło wynik Inferno na 16:14 i 2:0 w całym meczu.

W kolejnym etapie M1 EDEN będzie musiało już zmierzyć się z drużynami spoza Polski. Podobnie sprawa ma się z Izako Boars – obie nadwiślańskie formacje powalczą o główną fazę ze zwycięzcami innych regionalnych grup, a wśród nich znalazły się m.in. Team LDLC, Nordavind czy Galaxy Racer. Łącznie w kolejnym etapie zobaczymy 13 Polaków – oprócz IB i M1 miejsce w kolejnej rundzie zapewniły sobie też MAD Lions z Filipem „tudsoNem” Tudevem oraz Club Brugge Mateusza „n0tice’a” Wolniaka i Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka.

Lista drużyn zakwalifikowanych do kolejnego etapu prezentuje się następująco:

AGF Esport Case Esports Club Brugge eSports Double Poney
Esports Club Kyiv Team Fiend Galaxy Racer Izako Boars
K23 LDLC OL M1 EDEN MAD Lions
Nordavind SKADE Young Ninjas TBD

Ostatniego uczestnika głównego etapu z systemem szwajcarskim poznamy jeszcze dziś. Wyłoni go trwający właśnie pojedynek Astralis Talent z Lyngby Vikings.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1CK z drugą przegraną na EUM. Polacy polegli w walce z mistrzami Niemiec

Przed chwilą zakończył się drugi pojedynek K1CK w ramach aktualnej edycji European Masters. Polacy niestety musieli uznać wyższość BIG, które na swoim...