Trzecie spotkanie w ramach dzisiejszych rozgrywek European Masters 2021 Spring było prawdziwą gratką na fanów polskiej sceny League of Legends. Mieliśmy okazję zobaczyć jak obecny mistrz Polski i obrońca tytułu mistrza EU Masters AGO ROGUE podejmuje Misfits Premier, w którego składzie gra aż czterech Polaków. Od obu ekip oczekiwano wysokiego poziomu na tym turnieju, a rezultat meczu mógł zaważyć o tym, kto wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca.

Misfits Premier 1:0 AGO ROGUE
Agresivoo
Gnar
Sinmivak
Sion
Shlatan
Udyr
Lurox
Hecarim
Sertuss
Zoe
Chres
Orianna
Woolite
Tristana
Lucker
Xayah
Jactroll
Rell
Pyrka
Braum

Od początku gry widzieliśmy wiele wymian na górnej, jak i dolnej alei. Oprócz tych krótkich pojedynków rozgrywka była jednak bardzo spokojna. Przed jakąkolwiek eliminacją na konto Misfits Premier wpadł pierwszy smok oraz Herold. Ten ostatni został wypuszczony na bocie, co zapewniło przyzwoity zastrzyk gotówki dla Pawła „Woolite'a” Pruskiego. Wicemistrzowie Francji zdołali bez żadnych zabójstw uzyskać całkiem pokaźną przewagę w złocie. Każdy z zawodników mógł pochwalić się lepszą farmą od swojego przeciwnika.

Długo czekaliśmy na pierwszą krew w tym spotkaniu, chociaż okazji było naprawdę wiele. Zanim do niej doszło, zawodnicy akademii Królików mieli już cztery tysiące złota przewagi i zniszczyli cztery struktury. W końcu jednak się doczekaliśmy – w walce drużynowej na górnej alei zginęło aż trzech zawodników AGO ROGUE. Po tym fatalnym dla mistrzów Polski teamfightcie przewaga ekipy Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego wzrosła do jeszcze większych rozmiarów.

W 22. minucie pojawiło się jednak światło w tunelu. Zespołowi Damiana „Luckera” Konefała udało się wyłapać strzelca drużyny przeciwnej i przejąć drugiego smoka. Chwilę później byliśmy świadkami czegoś niesamowitego. Chres „Chres” Laursen w zwariowanym stylu podkradł wzmocnienie Barona Nashora kulką Orianny. Mogło to oznaczać nagły powrót do gry dla akademii Łotrzyków. W walce przy smoku Misfits ukróciło jednak waleczne próby swoich rywali, eliminując wszystkich po kolei. Następne dwa teamfighty przekreśliły ostatecznie marzenia ekipy Luckera o zwycięstwie. Spotkanie w brawurowy sposób zakończył Woolite, wchodząc samotnie do bazy przeciwnika.

Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: