Spośród wszystkich rodzimych formacji, które przystąpiły dziś do drugich otwartych eliminacji do Flashpoint Season 3, tylko dwie przetrwały. Wobec tego Izako Boars i Team ESCA Gaming, bo o nich tu mowa, już jutro spróbują postawić dwa ostatnie kroki na drodze do upragnionego awansu do etapu zamkniętego.

Grono polskich szczęśliwców mogło być oczywiście o wiele większe, bo jeszcze w trzeciej rundzie w grze o promocję nadal znajdowały się m.in. AVEZ Esport, HONORIS, wspierany przez Kamila „suonko” Węgrzynkiewicza MAD DOG'S PACT oraz prowadzeni przez Jakuba "kubena" Gurczyńskiego MAD Lions. Potem jednak stan liczbowych ekip z Polakami w składach zaczął się zmniejszać, a podczas ostatniej sobotniej serii starć z marzeniami o dalszej rywalizacji musiało pożegnać się Anonymo Esports. Podopieczni Adriana "imd" Piepera zostali bez większych problemów ograni przez Duńczyków z AGF Esport.

Suchą stopą przez pierwszy dzień zmagań przeszli natomiast Izako Boars. Popularne Dziki w pokonanym polu pozostawiły chociażby PENTĘ Esports, a potem również MASONIC. Dlatego też jutro w kolejnej rundzie zmierzą się z LDLC OL i jeżeli przejdą także tego rywala, to na ostatniej prostej powalczą o awans z Tricked Esport lub wspomnianym AGF. Z kolei ESCA okazała się katem PACTU, który wyrzuciła za burtę. Następnie zaś niedoświadczony skład stoczył dwa mordercze pojedynki – najpierw  z GameAgents, a potem Club Brugge eSports. I z obu rzutem na taśmę wyszedł zwycięsko, dzięki czemu w niedzielę zagra z IQUE.gg, a potem być może z 4Glory Esports lub Lilmixem.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

18 kwietnia
13:00 4Glory Esports vs Lilmix BO3
13:00 IQUE.gg vs Team ESCA Gaming BO3
13:00 Izako Boars vs LDLC OL BO3
13:00 Tricked Esport vs AGF Esport BO3
16:00 4Glory/Lilmix vs IQUE/ESCA BO3
16:00 Izako/LDLC vs Tricked/AGF BO3

Ostatecznie awans do zamkniętych eliminacji do Flashpoint Season 3 uzyskają dwie najlepsze ekipy. To właśnie one dołączą m.in. do Movistar Riders, Sangal Esports i dwunastu innych drużyn, które między 27 a 30 kwietnia powalczą o pięć przepustek na pierwszy w 2021 roku europejski turniej RMR.