STS
fot. Polish F1 Series

Uwaga na sekcję zamkową. Polish F1 Series kieruje się do Azerbejdżanu

Tomasz Poradzisz już na pewno nie wygra wszystkich sesji kwalifikacyjnych w drugim sezonie Polish F1 Series, ale do spółki z Patrykiem Krutyjem może dbać o zachowanie ciągłości zwycięstw McLarena. Szóste zwycięstwo z rzędu może paść łupem zespołu w dzisiejszym Grand Prix Azerbejdżanu. CZYTAJ TEŻ: Jedna z serii w Polish F1 Series poszła do kosza, ale […]

Tomasz Poradzisz już na pewno nie wygra wszystkich sesji kwalifikacyjnych w drugim sezonie Polish F1 Series, ale do spółki z Patrykiem Krutyjem może dbać o zachowanie ciągłości zwycięstw McLarena. Szóste zwycięstwo z rzędu może paść łupem zespołu w dzisiejszym Grand Prix Azerbejdżanu.

CZYTAJ TEŻ:
Jedna z serii w Polish F1 Series poszła do kosza, ale inna trwa. Krutyj najlepszy w Monako

Tor w stolicy Azerbejdżanu charakteryzują dwie rzeczy. Przeklęta sekcja zamkowa, do której optymalnego pokonania niezbędna jest iście chirurgiczna precyzja oraz najdłuższa w całym kalendarzu Formuły 1 prosta o długości 2,2 kilometra. To właśnie te miejsca powinny zadbać o atrakcyjność widowiska; pierwsze w kontekście potencjalnych uszkodzeń samochodów, drugie pod kątem licznych zamian pozycji. W Monako emocji nie było za wiele, a jeśli już, to ich źródłem były kłopoty techniczne kierowców. Oby dzisiaj dostawcy internetu oraz serwery Codemasters nie dali ciała i nie maczali palców w klasyfikacji wyścigu. Chcemy, aby dramaturgię budowały pojedynki Tomasza Poradzisza z Patrykiem Krutyjem, Piotrem Stachulcem i innymi zawodnikami, a nie niemile widziane czynniki zewnętrzne.

Transmisja z Baku City Circuit rozpocznie się o godzinie 19:50 od trzyczęściowych kwalifikacji, które ustalą kolejność startową w wyścigu na połowie klasycznego dystansu. Komentarz do wydarzeń z toru zapewnią Radosław „Mad1” Florkowski oraz Julian „Julio” Więcławek.

Uczestnicy drugiego sezonu Polish F1 Series: 

Zespół Kierowcy podstawowi Kierowca rezerwowy
Dawid Krutul Mariusz Penier Szymon Wiatr
Rafał Szołtysek Adrian Nowak Jakub Skowroński
Cezary Żubrowski Maciej Kleindienst Patryk Grzesik
Antonio Hałat Wojciech Bobrowicz Sebastian Brzoskwinia
Tomasz Poradzisz Patryk Krutyj Bartosz Mikoda
Jakub Pres Jakub Nowak Alex Wilhelm
Kamil Komoń Daniel Kensy Bartosz Zamaro
Piotr Stachulec Jakub Rzeszut Adam Jakubowski
Seweryn Rubciak Maciej Ślusarczyk Szymon Mrochem
Mateusz Wypych Eryk Szymański Oskar Pokornicki

Więcej aktualnych informacji związanych z Polish F1 Series znajdziecie na profilach społecznościowych turnieju – TwitterzeFacebooku, InstagramieTwitchu oraz nowo założonym kanale YouTube, gdzie będą pojawiały się retransmisje wyścigów. Sponsorami inicjatywy są HyperX, SemaPrint, JR Holding, WRT-Karting oraz Vending Solution. Patronem medialnym ligi jest redakcja Cybersport.pl.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne otwarte kwalifikacje. Dziś druga runda walki o IEM Summer

Przez weekend emocjonowaliśmy się walką rodzimych ekip CS:GO o awans do Flashpoint Season 3. Dodajmy, że walką nieudaną. Dziś jednak możemy poszukać u...