W ostatnich dniach pojawiła się informacja dotycząca rzekomego dołączenia Yasin "Nisqy" Dinçer do 100 Thieves. Jak się jednak okazało, do tego transferu (na 99%) nie dojdzie – aczkolwiek faktycznie czeka nas zmiana wśród europejskich midlanerów. Złodzieje bowiem nie zakontraktowali środkowego Fnatic, a grającego dotychczas w FC Schalke 04 Esports Felixa "Abbedagge" Brauna.

21-latek spędził w szeregach Królewsko-Niebieskich dwa i pół roku, będąc przez ten okres głównym midlanerem formacji i nie opuszczając ani jednego jej meczu w League of Legends European Championship. Największym osiągnięciem na przestrzeni czasu spędzonego w Schalke był brązowy medal letniej rundy sezonu 2019, choć warto też mieć w pamięci "miracle run" S04, którego Abbedagge również był częścią. Teraz jednak wybiera się za ocean, gdzie od letniego splitu League of Legends Championship Series będzie grał u boku swojego kompana z czasów Royal Bandits, Cana "Closera" Çelika, z którym wywalczył wicemistrzostwo Turcji.

Schalke ściąga posiłki z akademii

Jego miejsce w głównym składzie FC Schalke 04 Esports zajmie sprowadzony z akademii Ilias "Nuclearint" Bizriken. Na chwilę obecną Francuza możemy oglądać w ramach European Masters, gdzie jego Schalke Evolution toczy bój o awans do play-offów. Po pierwszym tygodniu zmagań S04E zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, ale razem z dwiema innymi formacjami. Wielce prawdopodobne jest, że tylko jedna z nich awansuje do play-offów i jeśli nie będzie nią Schalke, to przynajmniej Nuclearint będzie miał nieco więcej czasu na przygotowanie, nim przyjdzie mu mierzyć się na wyższym szczeblu rozgrywek.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład FC Schalke 04 Esports w LEC:

Sergen "Broken Blade" Çelik
Erberk "Gilius" Demir
Ilias "Nuclearint" Bizriken
Matúš "Neon" Jakubčík
Dino "LIMIT" Tot
Dylan Falco