template that displays all of the section and everything up until
* * @link https://developer.wordpress.org/themes/basics/template-files/#template-partials * * @package cybersport */ $options = theme_options(); ?> Kto zostanie w grze o mistrzostwo EU Masters? Dziś decydujące mecze "polskiej grupy"
STS
fot. Riot Games

Kto zostanie w grze o mistrzostwo EU Masters? Dziś decydujące mecze „polskiej grupy”

Po krótkiej, dwudniowej przerwie powraca European Masters 2021 Spring. Tym razem, podobnie jak na Mistrzostwach Świata w League of Legends, nie będziemy już obserwowali meczów kilku różnych grup jednego dnia. W tym tygodniu każdego dnia zapadać będą rozstrzygnięcia w jednym zbiorze. Tym samym dziś poznamy ćwierćfinalistów EU Masters z koszyka B. W nim znajdują się mistrzowie Polski – AGO ROGUE – oraz inna akademia LoL European Championship – Misfits Premier – a także G2 Arctic z Bartłomiejem „Fresskowym” Przewoźnikiem w składzie oraz SuppUp Esports, którego sztab szkoleniowy tworzą Kacper „Nahovsky” Merski oraz Damian „Arces” Osuch.

CZYTAJ TEŻ:
K1CK nadal bez wygranej, IHG nie zawiodło. Faza grupowa EU Masters na półmetku

Trzech chętnych, dwa miejsca

Na sam początek zerknijmy na sytuację w grupie B, która jest co najmniej ciekawa. W pierwszej połowie zmagań grupowych akademia Samurajów przegrała każdy ze swoich pojedynków. Oznacza to, że każdy mecz dla G2 Arctic będzie o śmierć i życie, a jego szanse na przejście do play-offów są raczej wyłącznie matematyczne. Wszystko dlatego, że pozostała trójka posiada ten sam bilans w postaci 2-1. W zeszłym tygodniu mistrzowie Bałkanów okazali się lepsi od Misfits Premier, które za to pokonało AGO ROGUE. Z kolei triumfatorzy Ultraligi z niemałymi problemami poradzili sobie z SuppUp Esports.

Taki stan rzeczy sprawia, że każdy mecz może zaważyć o finalnym rozstawieniu zbioru B na EU Masters, a samego awansu MSFP czy AGO nie możemy być pewni. Na inaugurację dzisiejszych zmagań nie zobaczymy jednak żadnej z tych formacji, bowiem w pierwszej potyczce spotkają się reprezentanci G2 Arctic oraz SuppUp Esports. To dopiero po nich będziemy mogli obserwować polsko-polskie derby pomiędzy mistrzami Polski a wicemistrzami Francji.

AGO ROGUE będzie mogło złapać oddech

Jak wiadomo, taki format rozgrywek oznacza, że niektóre ekipy będą zmuszone rozgrywać po dwie batalie z rzędu. Dziś w takiej sytuacji znajdzie się każdy kolektyw z wyjątkiem AGO ROGUE, co napawa optymizmem. W końcu w przypadku ewentualnej wpadki czy popełnionego błędu, sztab akademii Łotrzyków będzie miał chwilę czasu na uspokojenie się i zmodyfikowanie swojego podejścia przed kolejnym spotkaniem.

Na największe wsparcie polskiej społeczności będą dziś mogły liczyć AGO ROGUE i Misfits Premier. Te dwie formacje mają bowiem w swoich szeregach najwięcej rodzimych akcentów. Warto też przypomnieć, że pierwsza z wymienionych organizacji do European Masters 2021 Spring przystępuje jako obrońca tytułu. Ewentualny brak awansu do play-offów byłby sporym rozczarowaniem. Jednak już w tamtym tygodniu przekonaliśmy się, że nietrudno o niespodzianki.

Harmonogram piątego dnia fazy grupowej EU Masters:

Wtorek, 20 kwietnia
16:30 G2 Arctic vs ŠAIM SE SuppUp BO1
17:30 AGO ROGUE vs Misfits Premier BO1
18:30 Misfits Premier vs ŠAIM SE SuppUp BO1
19:30 ŠAIM SE SuppUp vs AGO ROGUE BO1
20:30 G2 Arctic vs Misfits Premier BO1
21:30 AGO ROGUE vs G2 Arctic BO1

Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem w Polsat Games: w telewizji oraz na platformach TwitchYouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:


Foldy sheet grupy B przed drugim tygodniem:

podwójna dogrywka rozstrzygnięta w pełni przez mecze bezpośrednie
nierozstrzygnięta podwójna dogrywka
nierozstrzygnięta podwójna dogrywka między drużynami z miejsc 3-4.
nierozstrzygnięta potrójna dogrywka
nierozstrzygnięta poczwórna dogrywka

Tagi: , , , , , , ,