STS
fot. Electronic Arts

Mobilna wersja Apex Legends potwierdzona. Zamknięte beta testy ruszą w tym miesiącu

Mamy dobrą wiadomość dla fanów gier mobilnych. Wczoraj firmy Electronic Arts oraz Respawn Entertainment oficjalnie potwierdziły, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zamknięte beta testy nowej wersji Apex Legends. Ta powstaje z myślą o urządzeniach przenośnych, a jej oficjalna premiera ma mieć miejsce już w trzecim kwartale 2021 roku.

Beta najpierw zawita do Azji

Jako pierwsi Apex Legends Mobile będą mogli przetestować gracze z Indii i Filipin. W kolejnych miesiącach tytuł ten ma zostać udostępniony także w innych regionach, a liczba zaproszeń będzie systematycznie wzrastać. Niestety, twórcy gry nie zdradzili kiedy dokładnie ich produkcja zawita do Europy.

W miarę kontynuowania testów będziemy je rozszerzać, dodawać nowe regiony i wdrażać obsługę systemu iOS. Kiedy będziemy gotowi uruchomimy specjalną stronę, która pozwoli na wstępne zarejestrowanie się do gry – powiedział Chad Grenier, główny projektant Apex Legends Mobile.

Brak cross-platfomrowej rozgrywki

Co istotne, twórcy potwierdzili, że nowa wersja Apex Legends nie otrzyma cross-platformowej rozgrywki. Tytuł tworzony jest tylko i wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych, a wspólna gra z posiadaczami wersji na konsole oraz PC nie będzie możliwa.

Podobnie jak jej odpowiedniki, Apex Legends Mobile będzie dostępne jako produkcja darmowa, z elementami kosmetycznymi udostępnionymi w ramach mikropłatności. Gra będzie zawierała również własną przepustkę bojową, kolekcjonerskie przedmioty oraz inne unikalne elementy do odblokowania, które będą dostępne tylko na urządzeniach przenośnych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto zostanie w grze o mistrzostwo EU Masters? Dziś decydujące mecze "polskiej grupy"

Po krótkiej, dwudniowej przerwie powraca European Masters 2021 Spring. Tym razem, podobnie jak na Mistrzostwach Świata w League of Legends, nie będzie...