STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Ekipa MICHA zagra na IEM Summer 2021, zespół dychy w zamkniętych eliminacjach

Wielkimi krokami zbliża się drugi w tym roku turniej spod szyldu Intel Extreme Masters. Co znaczące, podczas IEM Summer 2021 na pewno nie zabraknie polskich akcentów i to zarówno podczas głównego turnieju, jak i przy okazji zamkniętych eliminacji.

Na nadchodzącej imprezie zobaczymy m.in. Evil Geniuses, która to ekipa od niedawna jest nowym domem Michała „MICHA” Müllera. 24-latek i jego koledzy mają już za sobą chrzest bojowy, ale trudno po porażce z Dignitas VIE wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Więcej powinien powiedzieć nam występ tej drużyny właśnie na IEM-ie, gdzie jej potencjalnymi rywalami będą takie składy, jak chociażby Astralis, Gambit Esports czy Heroic, które również otrzymały z rąk organizatorów bezpośrednie zaproszenia. Ponadto na serwerze zameldują się Extra Salt i Imperial Esports – zespoły nagrodzone za triumfy w regionalnych dywizjach DreamHack Open March.

Niewykluczone jednak, że na samym MICHU się nie skończy, bo szansę na awans na główną część zawodów ma także Paweł „dycha” Dycha. Jego ENCE znalazło się w gronie formacji, które decyzją ESL wezmą udział w zaplanowanych na 26-28 kwietnia zamkniętych eliminacjach, gdzie do wywalczenia będą trzy przepustki. Poza podopiecznymi fińskiej organizacji w grze znajdą się m.in. BIG, FaZe Clan, FURIA Esports oraz G2 Esports. Nie można też nie wspomnieć o K23, Movistar Riders, SKADE i Trident Clanie, czyli laureatach zakończonego ledwie wczoraj otwartego etapu zmagań eliminacyjnych.


Turniej główny
Astralis Complexity Gaming Evil Geniuses Extra Salt
Fnatic Gambit Esports Heroic Imperial Esports
Ninjas in Pyjamas Team Spirit Virtus.pro Team Vitality
ESL NC Global zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el.

Zamknięte eliminacje
BIG ENCE FaZe Clan FPX
FURIA Esports G2 Esports K23 mousesports
Movistar Riders OG SKADE Trident Clan

Intel Extreme Masters 2021 odbędzie się między 3 a 13 czerwca. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy dolarów. Ponadto najlepsze ekipy nagrodzone zostaną też punktami cyklów ESL Pro Tour oraz BLAST Premier.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Shen LoL League of Legends

Sett i Shen wrócą do łask? Znamy szczegóły patcha 11.9 do LoL-a

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Mid-Season Invitational, które zostanie zainaugurowane już za dwa tygodnie. Jak wiemy, turniej zostanie rozegra...