STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Trzecie eliminacje do Flashpointa na finiszu. Będzie awans Polaków?

Dawno już nie było tak, byśmy na ostatniej prostej jakichkolwiek otwartych eliminacji mogli emocjonować się grą aż kilkunastu naszych rodaków. A tak właśnie stało się przy okazji trzeciej odsłony otwartych zmagań o awans do Flashpoint Season 3, czyli pierwszego w tym roku europejski turnieju RMR. Czy któryś przedstawiciel rodzimej sceny CS:GO przybliży się do turnieju kwalifikacyjnego do PGL Major Stockholm?

Anonymo vs Illuminar o awans?

W grze o upragnione dwa bilety do zamkniętych eliminacji pozostało m.in. Anonymo Esports. Dla niektórych może być sporym zaskoczeniem, gdy weźmiemy pod uwagę nie najlepszą ostatnio dyspozycję tej ekipy CS:GO. Tym razem jednak Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka wzięli się w garść i przebrnęli przez kolejne rundy. Dzięki temu dziś zmierzą się z Portugalczykami z OFFSET Esports. Jeżeli i tego rywala uda im się pokonać, to w decydującym o awansie meczu być może podejmą Illuminar Gaming. Być może, bo wcześniej podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity będą musieli poradzić sobie z Double Poney. Członkami francuskiego miksu są m.in. Nathan „NBK-” Schmitt i Alexandre „bodyy” Pianaro.

CZYTAJ TEŻ:
Krajobraz po szufli CS:GO: x-kom AGO

ESCA i OKOLICIOUZ też są w grze o Flashpointa

W innej części drabinki swoje boje toczyć będzie Team ESCA Gaming, który trzeci dzień zmagań rozpocznie spotkaniem z Infinite Gaming. Rumuni w rankingu HLTV zajmują dopiero 189. miejsce. W tej sytuacji trudno nie uznać Polaków za faworytów potyczki. Faworytem swojego meczu będzie też cowana Gaming, czyli międzynarodowy skład złożony m.in. z Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego. Co ciekawe, 24-latek i jego koledzy staną naprzeciwko GameAgents, chociaż pierwotnie ich rywalem miało być RatPatrol. Rumuńsko-duński miks został niespodziewanie zdyskwalifikowany, gdy okazało się, że jeden z jego członków posiada na swoim koncie Steam VAC bana.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w kwalifikacjach do Flashpoint Season 3:

22 kwietnia
18:00 Team ESCA Gaming vs Infinite Gaming BO3 transmisja
18:00 cowana Gaming vs GameAgents BO3 transmisja
18:00 Illuminar Gaming vs Double Poney BO3 transmisja
18:00 Anonymo Esports vs OFFSET Esports BO3 transmisja
21:00 ESCA/Infinite vs Cowana/GameAgents BO3
21:00 Illuminar/DBL Poney vs Anonyymo/OFFSET BO3
Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EU Masters: K1CK odpada, Zwyroo przechodzi dalej

Kolejny dzień rozgrywek w ramach fazy grupowej European Masters 2021 Spring zakończony. Tym razem przyszła pora na rozstrzygnięcie w grupie A, w które...