STS
fot. PZPN

Kto zagra w kadrze narodowej FIFA 21? Ruszają finały kwalifikacji do reprezentacji Polski

Dziś startuje finałowy turniej kwalifikacyjny do reprezentacji Polski w eFutbolu. Potrwa on przez trzy najbliższe dni (22-24 kwietnia), a rywalizować w nim będzie ośmiu najlepszych krajowych zawodników w grze FIFA 21. Stawka zmagań jest olbrzymia, bowiem zwycięzcy dołączą do kadry narodowej, a tym samym uzyskają możliwość reprezentowania naszego kraju w eliminacjach do mistrzostw świata FIFA eNations Cup.

Zasady i uczestnicy

Jak już wspomnieliśmy w turnieju wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju. Na konsoli Xbox One zobaczymy takich graczy, jak: Bartosz „bejott” Jakubowski, Damian „Natsu” Gajewski, Mateusz „Laueritto” Lauer oraz Piotr „Piterek” Kochan. Z kolei na PlayStation 4 rywalizować będą: Jakub „Cyanide” Mikołajewski, Kamil „Riptorek” Soszyński, Piotr „Pontonix” Szczepanik i Maksymilian „Zalewskyy” Zalewski.

Całe zmagania odbędą się w trybie FIFA 21 Ultimate Team. Istotny jest fakt, że zawodnicy będą mieli do swojej dyspozycji wszystkie karty dostępne w grze. Jeśli chodzi o format rozgrywek to obowiązywać ma drabinka podwójnej eliminacji z pojedynkami rozgrywanymi w systemie BO2 (mecz i rewanż). Ostatecznie do kadry dostanie się dwóch zawodników, którzy wygrają rywalizację na poszczególnych konsolach.

Transmisja

Cały turniej będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowe transmisje będą również dostępne na kanałach takich, jak: Twitch.TV/Kamyk oraz Kartomania. W roli komentatorów turnieju zobaczymy Adriana „Kamyka” Kamińskiego oraz Krzysztofa „Mr. Cogito” Lenarczyka. Studio przedmeczowe będzie prowadzić natomiast Tomasz „Bandit” Borys, którego wspierać będą Bartosz „Seven” Majewski i Patryk „Mayor” Majewski.

Harmonogram finałów:

  • Czwartek od godziny 20:00 – ćwierćfinały i półfinały Xbox One
  • Piątek od godziny 20:00 – ćwierćfinały i półfinały PlayStation 4
  • Sobota od godziny 15:00 – finały Xbox One oraz PlayStation 4

Źródło: PZPN eFutbol

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

O play-offy EU Masters i honor! Decydujące mecze grupowe przed Illuminar

Grupowe zmagania na European Masters Spring 2021 powoli zmierzają ku końcowi. Przed nami przedostatnia seria rozgrywek na tym etapie zmagań w League o...