W minionych miesiącach kilkukrotnie składano już różne deklaracje na temat powrotu do organizacji lanów w CS:GO. Dotychczas jednak każda taka obietnica spalała na panewce, na co wpływ miał oczywiście trudny do przewidzenia rozwój pandemii, z którą świat zmaga się od ubiegłego roku. Mimo to ESL oraz DreamHack postanowiły podjąć kolejną próbę i zaprezentowały nam swoje plany związane z nadchodzącymi imprezami.

ESL One Cologne ma być lanem

O ile jednak nic nie zmieniło się w przypadku DreamHack Masters Spring oraz Intel Extreme Masters Summer, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozegrane zostaną wyłącznie w sieci, tak w przypadku następnych imprez jest już ciekawie. A wszystko dlatego, że zapowiedziane na pierwszą połowę lipca ESL One Cologne 2021 ma być lanem! Lanem, który nie odbędzie się jednak w Lanxess Arenie, a studiu i to bez publiczności. Wszyscy, którzy nabyli bilet na tegoroczną odsłonę zawodów, mogą go zwrócić lub też zachować. Wejściówka będzie bowiem ważna na czas ESL One Cologne 2022.

W grudniu turniej z kibicami

Tak czy inaczej, to dopiero początek. 14. sezon ESL Pro League oraz IEM Fall, które odbędą się jesienią, mają mieć miejsce w całości na żywo. W grudniu nastąpi zaś prawdziwy przełom. Według zapewnień organizatorów, Intel Extreme Masters Winter rozegrane zostanie wraz ze zgromadzonymi na trybunach kibicami! Aczkolwiek warto wziąć pod uwagę, że wszystkie te plany związane z nadchodzącymi turniejami mogą się wciąż zmienić. Wiele zależeć będzie od postępów związanych z procesem szczepień, a także od ogólnego kierunku, w jakim podąży pandemia SARS-CoV-2.