Czas na ostatni dzień grupowych zmagań podczas European Masters Spring 2021Po rozstrzygnięciu sytuacji w grupie D poznamy już całą listę zakwalifikowanych drużyn do kolejnego etapu rozgrywek. Marzenia o awansie zespołów na co dzień występujących w Alior Bank Ultralidze niestety zostały już głęboko zakopane, gdyż wszyscy trzej reprezentanci polskiej ligi zmarnowali swoje szanse na przejście dalej. Możliwość na wyjście z ostatniego zbioru ma jeszcze Jakub "Cinkrof" Rokicki i jego Karmine Corp, które znajduje się w bardzo dogodnej sytuacji, rozpoczynając rewanże z wynikiem 3:0.

CZYTAJ TEŻ:
Bez sukcesu Polaków w grupie C EU Masters. Sebekx przegrywa w meczu o awans

Brak reprezentantów Ultraligi, ale i tak mamy komu kibicować

Jak już wspomnieliśmy, co prawda formacji z naszego podwórka dziś zabraknie, tak jeśli chcemy nadal kibicować komuś z polskiej ziemi, to dzisiaj nasze oczy powinny być skierowane w stronę Cinkrofa i jego zgrai. Mistrzowie La Ligue Française bowiem z ogromną łatwością rozprawili się ze wszystkimi przeciwnikami w zeszłym tygodniu, notując tym samym trzy zwycięstwa. Dziś reprezentanci ligi francuskiej staną przed kolejną szansą zgarnięcia kompletu punktów, a co za tym idzie wyjścia ze zbioru D z pierwszego miejsca. Karmine Corp ponadto kreuje się na jednego z głównych faworytów całego turnieju, toteż perfekcyjne zakończenie bieżącej fazy mogłoby nas jedynie umocnić w takim przekonaniu.

Potrójny remis w dolnej części tabeli

BT Excel, Cream Real Betis oraz FC Schalke 04 Evolution, niczym jeden mąż, zgodnie zakończyły pierwszą połowę zmagań z bilansem 1:2. Oznacza to, że w tej grupie jeszcze wiele może się wydarzyć, wszak wszystkie te zespoły powymieniały się ze sobą wygranymi oraz przegranymi. Jeżeli tendencja z poprzedniej kolejki starć zostanie zachowana, to możemy być świadkami nawet potrójnego remisu. Podobny scenariusz zobaczyliśmy wczoraj, kiedy to aż trzy drużyny z grupy C zdobyły taki sam wynik, przez co obejrzeliśmy jeszcze dodatkowe dwa pojedynki, które rozstrzygnęły spór o drugie miejsce premiowane awansem.

Harmonogram ostatniego dnia fazy grupowej EU Masters:

Piątek, 23 kwietnia
16:30 Cream Real Betis vs Karmine Corp BO1
17:30 FC Schalke 04 Evolution vs BT Excel BO1
18:30 FC Schalke 04 Evolution vs Karmine Corp BO1
19:30 BT Excel vs Cream Real Betis BO1
20:30 BT Excel vs Karmine Corp BO1
21:30 FC Schalke 04 Evolution vs Cream Real Betis BO1

Transmisja z European Masters będzie dostępna z polskim komentarzem w Polsat Games: w telewizji oraz na platformach TwitchYouTube. Po więcej informacji dotyczących wiosennej edycji turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej: