Już dziś startują finały VALORANT Challengers. Łącznie osiem drużyn wyłonionych z kwalifikacji z Europy, Bliskiego Wschodu oraz CIS zawalczy o awans na VALORANT Masters Reykjavík 2021, które odbędzie się pod koniec maja. Liczba miejsc jest ograniczona, wszak jedynie dwa najlepsze zespoły z regionu nazwanym EMEA będą miały przyjemność reprezentować tę strefę na światowych rozgrywkach.

CZYTAJ TEŻ:
Lista uczestników finałów VALORANT Challengers dla regionu EMEA zamknięta

Jako pierwsze do boju o godzinie 17:00 stanie FPX, czyli najwyżej na ten moment notowany zespół z Europy. Przeciwnikami Feniksów będzie jedyny reprezentant regionu CIS na tym turnieju – Gambit Esports. Faworytami serii są oczywiście przedstawiciele Starego Kontynentu, ale ekipa Ayza "nAtsa" Akhmetshina na pewno postara się zagrozić liderom rankingu. Drugi pojedynek to starcie między Teamem Liquid, a BBL Esports. Zespół Adila "ScreaMa" Benrlitoma chce zapomnieć o ostatniej porażce z Fnatic w finale Champions Tour i udowodnić, że ich zamiarem jest wstrzelenie się w ścisłą topkę europejskiego zestawienia.

Jutro z kolei najpierw będziemy mogli śledzić zmagania pogromców ScreaMa i spółki, czyli Fnatic. Pomarańczowo-Czarni zmierzą się w meczu otwarcia grupy B z drugą siła Turcji – Oxygen Esports. Na koniec dnia zobaczymy jeszcze pojedynek pomiędzy Guild Esports, a Futbolist. Druga z wymienionych formacji to absolutny fenomen ostatnich tygodni sceny tureckiej. Zespół ten notuje na ten moment dwanaście wygranych spotkań z rzędu. Jak najlepsza piątka tego kraju poradzi sobie w potyczce z graczami występującymi dla organizacji Davida Beckhama? O tym przekonamy się jutro o 20:00. W niedzielę natomiast czekają na nas mecze przegranych wszystkich czterech pojedynków. Już wtedy poznamy dwie ekipy, które będą musiały pożegnać się z szansą na zaprezentowanie się na turnieju w Islandii.

Harmonogram na najbliższy weekend zmagań:

23 kwietnia

Grupa A

17:00 FPX vs Gambit Esports BO3
20:00 BBL Esports vs Team Liquid BO3
24 kwietnia

Grupa B

17:00 Fnatic vs Oxygen Esports BO3
20:00 Futbolist vs Guild Esports BO3
25 kwietnia

Mecze eliminacyjne

17:00 FPX/GMB vs BBL/TL BO3
20:00 FNC/OXG vs FUT/GLD BO3

Polską transmisję ze zmagań regionu EMEA VALORANT Challengers możecie znaleźć na kanale Twitch Polsat Games klikając w ten link. Oficjalny stream z rozgrywek VALORANT będzie dostępny na kanale Twitch oraz YouTube.