Jeszcze rano byliśmy pełni nadziei, że może to miks stworzony przez Piotra "nawrota" Nawrockiego oraz Olka "hadesa" Miskiewicza awansuje do etapu zamkniętych kwalifikacji Flashpoint Season 3. Reprezentanci francuskiego LDLC jednak szybko rozwiali nasze optymistyczne myśli, wyrzucając ekipę ide na dol w ćwierćfinałach eliminacji. Ostatecznie do kolejnej części zawodów awansowały SKADE oraz DBL PONEY.

Piękny sen zakończony w ćwierćfinale

Polski miks nie zdołał niestety utrzeć nosa 48. drużynie świata, która już od samego początku dyktowała warunki w serii. LDLC nie dało zbyt wielkiego pola manewru ekipie nawrota, dominując obydwie rozegrane mapy. Tak też zakończyła się przygoda ide na dol w eliminacjach do Flashpoint, choć zawodnicy tej sklejki pokazali, że są w stanie zagrozić drużynom grającym ze sobą już od dawna.

W międzyczasie rozgrywały się jeszcze trzy pozostałe pojedynki. DBL Poney oraz SKADE bez większych problemów poskromiły przypisanych im rywali, toteż jedno wygrane BO3 dzieliło ich od awansu do zamkniętej części kwalifikacji. Jedynie GamerLegion miało dosyć spore kłopoty z Caronte Gaming, lecz ostatecznie było w stanie się z nich wykaraskać. Mimo to przeciwnicy GL mocno zaznaczyli swoją obecność na serwerze, a od triumfu dzieliła ich tylko wygrana dogrywka na drugiej mapie. Po porażce na Nuke nie było już jednak co zbierać, a drużyna Patrika "Zero" Žúdela pewnie poszła po półfinały.

Francuzi i Bułgarzy z miejscem w zamkniętych kwalifikacjach

Pozostałe cztery drużyny zawalczyły o dwa bilety do kolejnego etapu zmagań. Pierwszą ekipą, która zaklepała sobie miejsce w dalszej części kwalifikacji było DBL Poney. Nathan "NBK-" Schmitt i spółka znaleźli się na liście szczęśliwców po trzymapowym pojedynku z LDLC. Prawdziwym katem przegranych okazał się Aurélien "afroo" Drapier notujący w tym spotkaniu rating na poziomie 1.45.

W drugim ze starć GamerLegion musiało postawić się mocarnemu SKADE. Formacja Georgiego "SHiPZa" Grigorova nie pozwoliła jednak odebrać sobie szansy na awans, kończąc przygodę GL już po dwóch potyczkach. Dzięki tej wygranej SKADE nie dość, że znalazło się w kolejnej części kwalifikacji to dodatkowo ma na ten moment niesamowicie imponujący wynik siedemnastu wygranych meczów z rzędu. Bułgarzy przebili tym samym swój poprzedni rekord szesnastu zwycięstw, który ustanowili zaledwie niecały miesiąc temu.

Wyniki dzisiejszych kwalifikacji do Flashpoint Season 3:

25 kwietnia
13:00 The Dice 0:2 DBL Poney Dust2 5:16
Nuke 11:16
13:00 ide na dol 0:2 Team LDLC Train 10:16
Inferno 8:16
13:00 Caronte Gaming 1:2 GamerLegion Train 16:10
Nuke 21:25
Overpass 4:16
13:00 SKADE 2:0 DenDD Overpass 16:8
Inferno 16:7
15:30 DBL Poney 2:1 Team LDLC Nuke 19:16
Inferno 8:16
Dust2 16:7
17:10 GamerLegion 0:2 SKADE Mirage 6:16
Inferno 14:16