Electronic Arts chce jeszcze bardziej rozkręcić zmagania esportowe w grach z serii FIFA. Pomóc ma w tym zatrudnienie nowego dyrektora ds. operacji biznesowych i projektów specjalnych. Tę rolę objąć ma znana z pracy w Riot Games Monica Dinsmorem. Dziś oficjalnie pochwaliła się nowym stanowiskiem w mediach społecznościowych.

W ciągu ostatnich sześciu lat miałam to szczęście, że znalazłam w Riot Games prawdziwe przyjaźnie i przeżyłam doświadczenia zmieniające życie. Najbardziej zapadający w pamięć jest dla mnie fakt, że miałam niesamowity zaszczyt prowadzić światowej klasy zespół w League of Legends European Championship. Zawsze będę wdzięczna, że mogłam być tego częścią – napisała na Twitterze Monica Dinsmore. – Teraz jednak cieszę się, że mogę oficjalnie potwierdzić, iż dołączyłam do EA Sports. Jestem podekscytowana, że mogę rzucić sobie wyzwanie w tej naprawdę wyjątkowej przestrzeni – dodała.

Warto przypomnieć, że Monica Dinsmore opuściła Riot Games w styczniu bieżącego roku. W poprzedniej firmie spędziła ponad sześć lat, pełniąc różne funkcje związane z esportem. Na początku pracowała jako starszy menadżer ds. rozwoju, zaś swoją karierę w Riot Games zakończyła jako Head of Publishing w League of Legends European Championship.