W połowie 2018 roku do życia powołano twór o nazwie Counter-Strike Professional Players’ Association. W ten właśnie sposób powstał związek zawodowy graczy CS:GO, który miał pomóc w obronie interesów zawodników i pomóc we wdrożeniu postulowanych już wcześniej pomysłów.

Zmiany w radzie CSPPA

Od tego czasu minęły blisko dwa lata i uznano, że nadszedł czas na zmiany. W efekcie swoje miejsce w szeregach utrzymali CSPPA Chris "chrisJ" de Jong oraz Nathan "NBK-" Schmitt, podczas gdy pozostała piątka rady związku postanowiła ustąpić, by zrobić miejsce dla nowych członków. Dotyczy to również Jonathana "EliGE'A" Jablonowskiego i Andreasa "Xyp9xa" Højsletha, którzy przez ostatni rok pełnili funkcje odpowiednio wiceprezesa oraz prezesa rady związku. Poza nimi z CSPPA pożegnali się też Jordan „n0thing” Gilbert, Epitacio „TACO” de Melo oraz Tarik „tarik” Celik.

CZYTAJ TEŻ:
Powstała rada graczy przy ESL Pro League

Powstałe w ten sposób wakaty zostały uzupełnione przez Johnny'ego "⁠JT⁠" Theodosiou z Extra Salt, Maikila "⁠Goldena⁠" Selima z Fnatic, Maxa "⁠MiGHTYMAXA⁠" Heatha z Endpoint CeX, Martina "⁠STYKO⁠" Styka z FPX oraz Dana "⁠apEXA⁠" Madesclaire z Teamu Vitality. Co ciekawe, ten ostatni jako jedyny ze wszystkich członków związku na co dzień zasiada również w powstałej w połowie marca tego roku radzie graczy przy ESL Pro League.