STS
fot. twitter.com/officialpes

FIFA 23 bez Napoli. Włoski klub podpisał umowę z Konami

Konami rusza do ataku i po raz kolejny stara się się powalczyć o uwagę graczy lubiących symulatory piłki nożnej. Firma podpisała właśnie kolejną umowę partnerską, tym razem z klubem SSC Napoli, co sprawia, że tę drużynę ujrzymy tylko w grach z serii eFootball PES. Na szczęście dla fanów konkurencyjnej FIFY stanie się to dopiero od sezonu 2022/2023. Ponadto Konami stanie się również oficjalnym partnerem centrum szkoleniowego SSC Napoli. Tu umowa ma z kolei obowiązywać już od 1 lipca 2021 roku.

Dzięki bliskiej współpracy pomiędzy naszymi dwiema firmami chcemy dalej umacniać eFootball PES jako docelową serię gier wideo dla włoskiego futbolu – skomentował całą sprawę Naoki Morita, prezes Konami.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć to ekskluzywne partnerstwo z innowacyjną, międzynarodową marką, jaką jest Konami. Wszystko w celu tworzenia treści i wyjątkowych doświadczeń dla fanów Napoli. To partnerstwo jest kolejnym krokiem w szerszym dążeniu do umiędzynarodowienia naszej marki, nad czym klub pracował w ostatnich latach – dodała z kolei Serena Salvione, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego we włoskim klubie.

W tym miejscu warto dodać, że SSC Napoli to już trzeci klub z Półwyspu Apenińskiego, który podpisał specjalne umowy z twórcami eFootball PES. Wcześniej do stajni Konami dołączyły drużyny takie, jak: Juventus FC i AS Roma. Ponadto japońska firma ma podpisaną umowę z Włoskim Związkiem Piłki Nożnej (FIGC), a w mediach mówi się również o rozmowach prowadzonych z Atalantą Bergamo czy Torino FC.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowy certyfikat za 400 dolarów. "To nie ma sensu"

Według raportu Newzoo w tym roku dochód esportu ma przekroczyć miliard dolarów. Z powiększaniem się branży równoznaczne jest powstawanie nowych stanow...