STS
fot. GG League/Maciej Kołek

AGO i Anonymo wśród uczestników drugiej edycji BLAST Rising

Na kilka dni przed startem drugiej odsłony BLAST Rising organizatorzy zaprezentowali nam zarówno komplet uczestników, jak i podział na grupy. Najważniejszą informacją jest jednak to, że w kolejnych tygodniach do walki o mistrzowski tytuł staną dwa w pełni rodzime składy. AGO i Anonymo na liście uczestników Do akcji przystąpi m.in. x-kom AGO, który finalnie znalazł […]

Na kilka dni przed startem drugiej odsłony BLAST Rising organizatorzy zaprezentowali nam zarówno komplet uczestników, jak i podział na grupy. Najważniejszą informacją jest jednak to, że w kolejnych tygodniach do walki o mistrzowski tytuł staną dwa w pełni rodzime składy.

AGO i Anonymo na liście uczestników

Do akcji przystąpi m.in. x-kom AGO, który finalnie znalazł się w grupie B. Popularne Jastrzębie o jedno z premiowanych awansem do play-offów miejsc walczyć będą ze Sprout, Galaxy Racer oraz akademią Astralis. Wydaje się więc, że Polacy będą jednym z faworytów swojego zbioru. Na papierze nieco trudniejsze zadanie czekać będzie na Anonymo Esports, które rywalizować będzie w grupie F. W tej poza podopiecznymi Adriana „imd” Piepera umieszczono Team Finest, zawsze groźne Nordavind, a także będące wielką niewiadomą GORILLAZ, czyli nowy skład Robina „flushy” Rönnquista.

Zeszłoroczna edycja BLAST Rising by Fantasyexpo była bardzo udana, ale także mocno edukacyjna dla nas. Zebraliśmy nowe doświadczenie i nie spoczywamy na laurach, tylko stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Poszerzyliśmy listę uczestników, a dzięki dużej różnorodności wśród narodowości drużyn i jesteśmy pewni, że dotrzemy do wielu społeczności CS:GO. Mamy solidny i doświadczony zespół odpowiadający za produkcję, komunikację i inne ważne składowe turnieju, dlatego jestem przekonany, że wszystko jest w dobrych rękach i będzie niesamowite show esportowe! – przyznał Bartosz Wilczek, Head of esports w Fantasyexpo.

Podział na grupy BLAST Rising:

Grupa A Grupa B
Club Brugge eSports LDLC OL Astralis Talent Galaxy Racer
Sangal Esports UMX Gaming Sprout x-kom AGO
Grupa C Grupa D
ALTERNATE aTTaX SKADE Copenhagen Flames Double Poney
Spirit Academy Young Ninjas Nexus Gaming OFFSET Esport
Grupa E Grupa F
Apeks Budapest Five Anonymo Esports Team Finest
NAVI Junior SINNERS Esports GORILLAZ Nordavind

Ostatecznie awans do fazy pucharowej uzyska szesnaście najlepszych ekip. To właśnie owa szesnastka rywalizować będzie w fazie pucharowej z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji, której zwieńczeniem będzie zaplanowany na 23 maja finał. Przypomnijmy, że łączna pula nagród drugiej edycji BLAST Rising wyniesie 30 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

250 tysięcy dolarów na stole. Rusza DreamHack Masters Spring 2021

Nie zdążyliśmy na dobre zatęsknić za wielkim CS-em, a tymczasem już dziś rusza kolejny prestiżowy turniej. Przed nami DreamHack Masters Spring 2021, p...