STS
fot. twitter.com/phantoml0rd

Tajna polityka Twitcha? PhantomL0rd uderza w serwis streamingowy

W miniony weekend doszło do rozstrzygnięcia na linii James „PhantomL0rd” Vargas – Twitch. Jeden z niegdyś najpopularniejszych streamerów wygrał spór w sądzie, polegający na naruszeniu umowy partnerskiej przez platformę. Co więcej, Vargas zarzucił jej, że decyzja o nałożonym na niego banie była bezprawna. W obu kwestiach przyznano mu rację i zdecydowano się wypłacić odszkodowanie. PhantomL0rd […]

W miniony weekend doszło do rozstrzygnięcia na linii James „PhantomL0rd” Vargas – Twitch. Jeden z niegdyś najpopularniejszych streamerów wygrał spór w sądzie, polegający na naruszeniu umowy partnerskiej przez platformę. Co więcej, Vargas zarzucił jej, że decyzja o nałożonym na niego banie była bezprawna. W obu kwestiach przyznano mu rację i zdecydowano się wypłacić odszkodowanie.

PhantomL0rd ujawnia sekretne sposoby działania Twitcha

Po wygraniu twórca zabrał głos na temat ukrytej polityki Twitcha co do karania streamerów. Zdradza, jakie nastawienie ma do niej sam sąd i jakie prośby wystosowała platforma w celu zatuszowania jej.

Ława przysięgłych odniosła się także do tajnych zasad Twitcha. Stwierdziła, że ze względu na swoje postępowanie, Twitch naruszył własne warunki korzystania z usługi [Terms of Service – dop. red.]. Dodatkowo tajna „polityka karania” – czyli niejawna lista „naruszenia zasad” – została ujawniona i wzięta pod analizę. Samowolny i bezpodstawny system karania Twitcha został uznany za niepoprawny. Niestety Twitch nadal nie rozumie, jak nieprawidłowy jest jego system i poprosił sąd o nieumieszczanie go w publicznych dokumentach.

CZYTAJ TEŻ:
Twitch reaguje na streamy hot tub. „Nasza polityka zezwala na to w pewnym kontekście”

Takie doniesienia mają ogromną wagę. Oznaczają bowiem, że jeśli ukryty system serwisu streamingowego zostałby upubliczniony, niewątpliwie wzbudziłby masę kontrowersji i dyskusji. Sam Twitch najwyraźniej stara się tego uniknąć. Zresztą dany przypadek może nie być pierwszym, kiedy stara się on zataić ten temat. Sam PhantomL0rd stwierdził przedwczoraj, że platforma poprosiła sąd o zabronienie mu mówienia bądź też tweetowania o wygranej sprawie.


Czyżby szykowała nam się kolejna afera z udziałem serwisu? Niewykluczone. Twórca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, dlatego dziś przeprowadzi specjalną transmisję, na której będzie odpowiadał na pytania związane z przebiegiem sprawy i nie tylko. Ta ma mieć miejsce na jego kanale YouTube dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały VALORANT Challengers EMEA wracają po przerwie. Kto awansuje do play-offów?

Po kilku dniach przerwy powracają finały VALORANT Challengers w regionie EMEA. I chociaż udziału w zawodach nie biorą już BBL Esports i Futbolist, któ...