STS
Cinkrof League of Legends
fot. ESL/Adam Łakomy

Przed nami półfinały EU Masters. Czy Cinkrofowi uda się pokonać mistrzów Hiszpanii?

Przed nami półfinałowe starcia w ramach wiosennej edycji European Masters 2021. W pierwszej kolejności UCAM Esports Club podejmie Karmine Corp z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim w składzie. Po tym meczu o miejsce w finale EU Masters będą grać BT EXCEL oraz mousesports. Półfinał, który mógłby być finałem Wiele osób przed inauguracją EU Masters zastanawiało się, jak […]

Przed nami półfinałowe starcia w ramach wiosennej edycji European Masters 2021. W pierwszej kolejności UCAM Esports Club podejmie Karmine Corp z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim w składzie. Po tym meczu o miejsce w finale EU Masters będą grać BT EXCEL oraz mousesports.

Półfinał, który mógłby być finałem

Wiele osób przed inauguracją EU Masters zastanawiało się, jak mocne będą drużyny z LVP SuperLiga w tej edycji turnieju. Jak się okazało, G2 Arctic oraz Cream Real Betis odpadły już w fazie grupowej. Jednak mistrz Hiszpanii wciąż jest w grze i trzeba mu oddać, że w dotychczasowych spotkaniach pokazał klasę. UCAM nie przegrało dotąd żadnej potyczki na Summoner’s Rifcie i jest jedyną ekipą, która może pochwalić się taką statystyką.

Po drugiej stronie ringu mamy równie mocną drużynę. Karmine Corp z Cinkrofem na czele również nie oddało ani jednej potyczki w swojej grupie. Tutaj jednak mieliśmy do czynienia z potknięciem w play-offach w starciu z ŠAIM SE SUPPUP. Serbska formacja grała w tym turnieju jak opętana, zaskakując niemalże wszystkich, zatem dla Karmine Corp porażka z nią nie jest w żadnym wypadku powodem do wstydu. W pierwszym meczu półfinałowym dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych składów z dwóch różnych lig. Biorąc pod uwagę formę drużyn w dotychczasowych grach, to spotkanie spokojnie mogłoby być finałem, choć w decydującym boju o tytuł EU Masters przyjdzie walczyć tylko jednemu z tych dwóch zespołów.

Pojedynek pogromców faworytów

Drugie starcie półfinałowe to walka ćwierćfinałowych rewelacji. Zarówno BT Excel, jak i mousesports pokonały faworytów w pierwszym etapie play-offów. Zespół brytyjskiej organizacji w bardzo wyrównanym pojedynku wyeliminował Misfits Premier, które było jednym z głównych kandydatów do wygrania całej imprezy. W swojej grupie ekipa Andreia „Orome” Popa nie błyszczała w zestawieniu z przeciwnikami, zwyciężając w połowie swoich meczów. Okazało się jednak, że w formacie BO3 wygląda lepiej, chociaż nadal daleko jej od ideału. To samo można powiedzieć o jej następnym rywalu.

mousesports wyszło z grupy C z drugiej lokaty i nie zapowiadało się, żeby miało zagalopować dalej. W ćwierćfinałowej serii Myszy miały spotkać się z BIG – mistrzem Prime League, który triumfował nad nimi w finale tejże ligi. Ekipa Adama „LIDERA” Ilyasova zaskoczyła jednak przeciwników i wszystkich niedowiarków, wygrywając w bardzo ładnym stylu rezultatem 2:0. Wybuchowe kompozycje z Karthusem na dolnej alei i LIDER na zabójcach pogrzebały marzenia jednej z najsilniejszych drużyn w całym EU Masters. Czy to jednak wystarczy w walce z BT Excel? Odpowiedź dostaniemy już dziś wieczorem.

Harmonogram dzisiejszych meczów EU Masters 2021 Spring:

Sobota, 1 maja
16:30 UCAM Esports Club vs Karmine Corp BO3
19:30 BT Excel vs mousesports BO3

Drabinka European Masters 2021 Spring:

Ćwierćfinał Półfinał Wielki finał
UCAM Esports Club 2
Mkers 0
UCAM Esports Club 0
Karmine Corp 0
Karmine Corp 2
ŠAIM SE SUPPUP 1
TBD 0
TBD 0
Misfits Premier 1
BT Excel 2
BT Excel 0
mousesports 0
BIG 0
mousesports 2

Transmisja z fazy pucharowej w polskim języku będzie dostępna na kanale Polsat Games, na platformie Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2021 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dev1ce zadebiutuje przeciwko Anonymo. Znamy pary pierwszej rundy Flashpointa

3. sezon Flashpointa zostanie zainaugurowany 10 maja o godzinie 18:00. Właśnie wtedy rozegrane zostaną pierwsze mecze. Kilka dni później do gry wejdzi...