STS
Cinkrof League of Legends
fot. ESL/Adam Łakomy

Cinkrof przed szansą zdobycia tytułu mistrza European Masters!

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Podobnie jest z rozgrywkami European Masters, w których dzisiaj poznamy nowego mistrza. Już o 18:00 naprzeciw siebie staną Karmine Corp z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim w szeregach oraz BT Excel, będące największym zaskoczeniem turnieju. Drużyn z Ultraligi nie ma, ale i tak jest dobrze Wszyscy pamiętamy, jak druzgocącą klęskę poniosły […]

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Podobnie jest z rozgrywkami European Masters, w których dzisiaj poznamy nowego mistrza. Już o 18:00 naprzeciw siebie staną Karmine Corp z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim w szeregach oraz BT Excel, będące największym zaskoczeniem turnieju.

Drużyn z Ultraligi nie ma, ale i tak jest dobrze

Wszyscy pamiętamy, jak druzgocącą klęskę poniosły polskie formacje w fazie grupowej. Żaden z reprezentantów Alior Bank Ultraligi nie znalazł się w play-offach. Naturalną koleją rzeczy było zatem trzymanie kciuków za drużynę najmocniej obłożoną Polakami – Misfits Premier. Kiedy Króliki jednak niespodziewanie zostały wyeliminowane w spotkaniu ćwierćfinałowym, na placu boju pozostał jedynie Cinkrof. Były przedstawiciel devils.one ma przed sobą nie lada szansę na zdobycie bardzo cennego trofeum, które może otworzyć mu furtkę do dalszego rozwoju kariery.

Karmine Corp wczoraj po naprawdę ciężkim boju zdołało ostatecznie zwyciężyć mecz półfinałowy. UCAM jednak do samego końca groziło mistrzom Francji, a o losach całej serii zadecydowała jedna walka. Na drodze po puchar staje jednak akademia Excel. Wygrywając starcie finałowe Cinkrof i spółka nie tylko zdobędą puchar, ale i pomszczą swoich kolegów z MSFP, którzy szansę na tytuł stracili właśnie po przegranej z Jørgenem „Hatrixxem” Elgåenem i jego towarzyszami.

Niespodzianka turnieju

Skoro już o BT Excel mowa, to zdecydowanie można nazwać tę drużynę czarnym koniem turnieju. Co prawda mistrzowie Północnej Europy przed startem zmagań mogli być postrzegani jako jedni z kandydatów do tytułu mistrza, ale po występach w grupie D wątpliwy optymizm jeszcze bardziej się ostudził. Przypomnijmy, że złoci medaliści Northern League of Legends Championship zakończyli wspomniany etap rozgrywek z bilansem 3:3. Warto jednak zauważyć, że z czasem akademia zespołu League of Legends European Championship grała coraz lepiej, o czym świadczą dwa naprawdę solidne zwycięstwa z wyżej ocenianymi ekipami.

To brzmi jakby podopieczni Simona „Swiffera” Papamarkosa mieli sięgnąć po puchar bieżącej edycji EUM. Nic bardziej mylnego. Finaliści wiosennych potyczek spotkali się przecież już w fazie grupowej. Wówczas lepiej wypadło KCORP, które wygrało oba pojedynki. Według ekspertów faworyt ostatecznej batalii jest jasno nakreślony, a triumfatorzy NLC będą musieli zadowolić się wicemistrzostwem. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się dziś wieczorem.

Harmonogram ostatniego pojedynku EU Masters 2021 Spring:

Niedziela, 2 maja
18:00 Karmine Corp vs BT Excel BO5

Drabinka European Masters 2021 Spring:

Ćwierćfinał Półfinał Wielki finał
UCAM Esports Club 2
Mkers 0
UCAM Esports Club 1
Karmine Corp 2
Karmine Corp 2
ŠAIM SE SUPPUP 1
Karmine Corp 0
BT Excel 0
Misfits Premier 1
BT Excel 2
BT Excel 2
mousesports 1
BIG 0
mousesports 2

Transmisja z fazy pucharowej w polskim języku będzie dostępna na kanale Polsat Games, na platformie Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2021 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne pożegnania w Illuminar. "Zmiany w kierunku i strategii dywizji CS:GO"

Niezbyt długo trwała współpraca pomiędzy Illuminar Gaming i dotychczasowym składem Counter-Strike'a: Global Offensive. Zakończyła się bowiem po niespe...