STS
ScreaM Team Liquid VALORANT
fot. Team Liquid

Fnatic i Liquid jadą na finały VALORANT Masters na Islandii

Finały EMEA w ramach VALORANT Challengers dobiegły końca. Ostatecznie najlepsze okazały się Team Liquid oraz Fnatic, które pod koniec maja udadzą się na Islandzię, by tam wziąć udział w finałowym turnieju VALORANT Masters. Starcie niepokonanych Co ciekawe, oba zespoły, chociaż ich szanse na awans określano jako spore, nie były głównymi faworytami imprezy. Za tego uchodziło […]

Finały EMEA w ramach VALORANT Challengers dobiegły końca. Ostatecznie najlepsze okazały się Team Liquid oraz Fnatic, które pod koniec maja udadzą się na Islandzię, by tam wziąć udział w finałowym turnieju VALORANT Masters.

Starcie niepokonanych

Co ciekawe, oba zespoły, chociaż ich szanse na awans określano jako spore, nie były głównymi faworytami imprezy. Za tego uchodziło bowiem FPX. Problem jednak w tym, że dowodzony przez Kirilla „ANGE1A” Karasiowa skład odpadł już w fazie grupowej. Przyczyniło się do tego również Liquid, które zmagania w zbiorze A zakończyło bez porażki, a później, już w półfinale, rozprawiło się również z Oxygen Esports. W tym samym czasie Fnatic suchą stopą przeszło przez grupę B i również wygrało swój półfinałowy mecz. A wszystko to bez straty choćby jednej mapy.

Tym samym to właśnie Fnatic i Liquid zapewniły sobie bilet na Islandię na finały VALORANT Masters. Wcześniej jednak zespoły te czekał bezpośredni pojedynek, który miał wyłonić mistrzów VALORANT Challengers w regionie EMEA. Tymi ostatecznie zostali Adil „ScreaM” Benrlitom i spółka, którzy po zaciętym, trwającym pięć map boju pokonali swoich oponentów 3:2 i tym samym wzbogacili się o 35 tysięcy dolarów. Podopiecznym brytyjskiej organizacji pozostała natomiast „nagroda pocieszenia” w postaci 15 tysięcy dolarów.

Lista uczestników VALORANT Masters Reykjavík 2021:

Crazy Raccoon Fnatic Team Liquid NUTURN Gaming
Sentinels Version1 X10 Esports eliminacje BR
eliminacje BR eliminacje LATAM

Ostatnie trzy wolne miejsca zgarną najlepsze formacje z Brazylii oraz Ameryki Łacińskiej. Samo VALORANT Masters Reykjavík 2021 odbędzie się między 24 a 30 maja i będzie pierwszym tak znaczącym lanem, który zorganizowany zostanie na scenie VALORANTA.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finisz w ESL MP. Dziś aż pięć dwumeczów

Przed nami ostatnia już kolejka fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Kolejka wyjątkowo długa, bo przez różne zawirowania z harmonogramem cz...