STS
fot. GG League/Maciej Kołek

dycha i spółka podejmą mistrzów ESEA Premier, Anonymo walczy w LOOT.BET/CS

We wtorkowy poranek cała społeczność CS:GO myśli głównie o sensacyjnej zmianie w puli map turniejowych, ale życie toczy się dalej. Dalej rozgrywane są też online’owe rozgrywki, w których udział biorą polskie formacje CS:GO. Co więc konkretnie czeka nas dziś? Ano sporo rzeczy.

ENCE, Anonymo i Club Brugge w akcji

Po wczorajszej przegranej x-komu AGO honoru polskiego Counter-Strike’a w Spring Sweet Spring broni już tylko Paweł „dycha” Dycha. Nasz rodak wraz ze swoimi kolegami z ENCE podejmie w ćwierćfinale będące obecnie na fali wznoszącej EPG Family, które ma za sobą serię dziewięciu kolejnych zwycięstw i będzie faworytem dzisiejszej potyczki. Łatkę faworyta możemy przypiąć również Anonymo Esports, które kilka godzin później zmierzy się z tureckim Sangal Esports. W wypadku wygranej rodzimy skład postawi znaczący krok na drodze do play-offów LOOT.BET/CS Season 9. W międzyczasie zaprezentują się nam również Mateusz „matty” Kołodziejczyk i Mateusz „n0tice” Wolniak, których Club Brugge eSports powalczy z UMX Gaming lub też wspomnianym Sangal o awans do fazy pucharowej BLAST Rising z drugiego miejsca w grupie A.

CZYTAJ TEŻ:
AGO wypada poza top 30 rankingu HLTV

Dywizja profesjonalna PLE nadal walczy

Przy okazji warto będzie też śledzić wydarzenia w dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej, gdzie trwa właśnie siódma kolejka. Podczas niej bezpośredni bój o ucieczkę ze strefy spadkowej stoczą Moonday Games oraz Olej Napędowy, które obecnie zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce od końca. Ostatni są natomiast Turbo Przygłupy, którzy nie mają już żadnych szans na utrzymanie i mecz z goniącym lidera Tarczyński Protein Teamem będzie mieć dla nich charakter starcia o honor. O wiele więcej do ugrania mają natomiast CLEANTmix i Team ESCA Gaming – ekipy te wszak nadal liczą się w grze o czołowe lokaty i lepsze rozstawienie w play-offach.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

4 maja
09:00 ENCE vs EPG Family BO3 transmisja
15:00 Club Brugge eSports vs UMX/Sangal BO3 transmisja
15:00 Tarczyński Protein Team vs Turbo Przygłupy BO3 transmisja
16:50 Anonymo Esports vs Sangal Esports BO3 transmisja
18:00 Moonday Games vs Olej Napędowy BO3 transmisja
21:00 CLEANTmix vs Team ESCA Gaming BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snakebite Case

Nowa skrzynka zawitała do CS:GO. Sprawdź, co można znaleźć w Snakebite Case

Brakowało wam skrzynek w Counter-Strike'u? Radujcie się zatem, bo oto do gry zawitała skrzynia Snakebite, a wraz z nią siedemnaście nowych skórek do b...