Każda zmiana w CS:GO zawsze spotyka się z lawiną komentarzy – jedne są przychylne, inne wręcz przeciwnie. I nie inaczej jest dziś, kilka godzin po tym, jak Valve podjęło zaskakującą decyzję o usunięciu Traina z puli map turniejowych i wrzuceniu w jego miejsce Ancient, na którym wielu pewnie nawet nigdy nie grało.

Sporo osobistości zadowolonych ze zmiany

Zaskakiwać może więc fakt, że paradoksalnie profesjonalni zawodnicy do tej drastycznej w gruncie rzeczy zmiany podeszli ze sporą dozą wyrozumiałości. Sporo było komentarzy wyrażających ogólne zadowolenie z takiej roszady i trudno się dziwić, bo przecież turniejowa pula map CS:GO była niezmienna od ponad dwóch lat. W tej sytuacji pozytywny, pełen zaciekawienia ton m.in. Richarda "shoxa" Papillona z Teamu Vitality czy też prowadzącego Izako Boars Bartosza "Hypera" Wolnego wydają się zrozumiałe.

Dla mnie bomba. Wreszcie coś nowego, a nie jakieś odgrzewane kotlety cały czas. Brawo Valve
- Train
+ Ancient

Opublikowany przez Bartosz "Hyper" Wolny Poniedziałek, 3 maja 2021

Nieco dalej poszedł z kolei Jonathan "EliGE" Jablonowski, który na co dzień reprezentuje barwy Teamu Liquid. Amerykanin zwrócił uwagę na fakt, że każda wprowadzona w Counter-Strike'u zmiana spotyka się najczęściej z niechęcią społeczności, która najwyraźniej chciałaby, by CS nadal wyglądał tak, jak 20 lat temu. W język nie gryzł się także Chad "SPUNJ" Burchill, były gracz, a obecnie komentator – Australijczyk w mocnych słowach odniósł się do narzekających na kolejne aktualizacje.

Są też głosy niezadowolenia

Nie oznacza to oczywiście, że decyzja Valve spotkała się wyłącznie ze zrozumieniem i akceptacją. Nie zabrakło też tych mniej przychylnych głosów, a autorem jednego z nich jest Oleksandr "s1mple" Kostyliev z Natus Vincere. Drugi najlepszy gracz minionych dwóch lat ograniczył się do wiele mówiącego wyśmiania zaistniałych zmian. Z kolei lider Wisły All iN! Games Kraków, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek był bardziej wylewny, wyrażając swoje niezadowolenie z powodu usunięcia Traina.

Jo Cie dupia VALVE co ty odwalasz...
Rozumiem dodanie nowej mapki, ale -train??? A gdzie super mapki jak cache, cbble...

Opublikowany przez Grzegorza 'szperę' Dziamałka Poniedziałek, 3 maja 2021

Niezależnie od dzisiejszej aktualizacji Train jeszcze przez jakiś czas obecny będzie na profesjonalnych turniejach. Na ten moment nie wiadomo, kiedy konkretnie organizatorzy zdecydują się na zmianę, aczkolwiek stanie się to raczej nieprędko, by gracze dostali odpowiednią ilość czasu na przygotowania do gry w zupełnie nowych, nieznanych sobie warunkach.