Chociaż cały proces eliminacyjny do 3. sezonu Flashpointa dobiegł już końca, to jeszcze do niedawna na liście uczestników można było znaleźć ogromny znak zapytania. Był nim były skład North, któremu z uwagi na ubiegłoroczne występy w cyklu Regional Major Rankings przysługiwało zaproszenie na nadchodzącą imprezę.

Problem w tym, że samo North już kilka miesięcy temu zniknęło z esportowej mapy, a zespół CS:GO podległy organizacji rozpadł się. W tej sytuacji nie było do końca jasne, czy Duńczycy w ogóle będą w stanie wziąć udział w zawodach, a jeżeli tak, to w jakim kształcie się nam zaprezentują. Co prawda część z nich zbudowała już nowy projekt o nazwie HYENAS, ale znalazło się w nim zaledwie dwóch członków ex-North, czyli Nicklas "gade" Gade oraz Philip "aizy" Aistrup. Brakowało więc tzw. "core", który pozwoliłby zachować przynajmniej część zdobytych wcześniej rankingowych punktów i w ogóle rościć sobie prawo do przejęcia dorobku skandynawskiej formacji.

cajunb w składzie, ale (prawdopodobnie) nie zagra

Ostatecznie znaleziono wyjście z sytuacji, bo poza gadem i aizym w zespole znalazł się też René "⁠cajunb⁠" Borg, aczkolwiek wiele wskazuje, że jego angaż miał miejsce wyłącznie po to, by dopełnić formalności, a sam 31-latek w ogóle we Flashpoincie nie weźmie udziału. Zamiast niego na serwerze ma zaprezentować się 20-letni Frederik "⁠Fessor⁠" Sørensen, który od kilku tygodni jest już częścią HYENAS. W skład projektu, co wiemy już od jakiegoś czasu, wchodzą również Markus "⁠Kjaerbye⁠" Kjærbye oraz Johannes "⁠b0RUP⁠" Borup – ten pierwszy pod koniec stycznia wylądował na ławce FaZe Clanu, drugi natomiast od lutego znajduje się poza składem Heroic.

Skład HYENAS prezentuje się następująco:

  • Philip "⁠aizy⁠" Aistrup
  • Markus "⁠Kjaerbye⁠" Kjærbye
  • Nicklas "⁠gade⁠" Gade
  • René "⁠cajunb⁠" Borg
  • Johannes "⁠b0RUP⁠" Borup
  • Frederik "⁠Fessor⁠" Sørensen