Do startu szóstego sezonu Alior Bank Ultraligi pozostało pewnie jeszcze parę dobrych tygodni, ale już teraz jest pewne, że czeka nas kilka niemałych zmian. Jedne z nich znajdziemy w składzie 7more7 Pompa Teamu, i nie dotyczą one tylko zarządu po banie nałożonym na Sergiusza "TheNitroZyniaka" Górskiego. Wiele roszad w porównaniu do poprzedniego sezonu znajdziemy również w wyjściowej piątce, którą będziemy mogli oglądać na Summoner's Rifcie.

CZYTAJ TEŻ:
Decyzja zapadła: Nitrozyniak zbanowany przez Riot

Pożegnania w Pompie

Wcześniej organizacja rozstała się z Marcinem "behavem" Pawlakiem i Arturem "Atherem" Gnatem, pełniącymi kolejno funkcję dżunglera i botlanera, wczoraj z kolei opublikowała wideo, w którym podziękowała za współpracę i życzyła powodzenia swojemu dotychczasowemu midlanerowi, Marcinowi "Warsziemu" Surale. Dziś natomiast poinformowała o rozstaniu ze swoim zawodnikiem z górnej alei, którym był Sebastian "Color" Czyżyk.

Barwy Pompy polski toplaner reprezentował jeszcze od sierpnia zeszłego roku, kiedy to w składzie akademii PT7 wywalczył awans do pierwszej dywizji Ultraligi. Od samego początku tego sezonu jednak walczył już w głównym składzie League of Legends. W nim razem z kompanami zdobył trzecie miejsce podczas fazy zasadniczej, ale w play-offach musiał uznać wyższość K1CK, przez co Pompa utraciła szansę na European Masters.

Co ze składem na kolejny sezon Ultraligi?

Na chwilę obecną więc oficjalnie w składzie pozostał już tylko jeden zawodnik, a mianowicie Wojciech "Wojtus" Świder. Niewykluczone jednak, że i z nim pożegna się PT7 przed startem szóstego sezonu Ultraligi. Jak zapowiedziała nowa prezes organizacji, Olimpia "komedyja" Cichosz, w wywiadzie dla Weszło Esport, ogłoszenie składu pojawi się w niedalekiej przyszłości, zaznaczając jednocześnie, że zamierza zatrzymać sztab trenerski z poprzedniego sezonu (który stanowili Adrian "Zetural" Dziadkowiec, Kamil "Hajima" Żmudzki oraz Marek "MenQ" Dziemian).