STS
Nitro Nitrozyniak Pompa Team
fot. instagram.com/thenitrozyniak/

Decyzja zapadła: Nitrozyniak zbanowany przez Riot

Paręnaście dni temu w internecie pojawiły się głosy o domniemanym zbanowaniu Sergiusza „Nitrozyniaka” Górskiego z ekosystemu profesjonalnego League of Legends. Dzisiaj za to Riot Games wypuściło oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym przedstawia karę i powody jej nałożenia. Włodarz 7more7 Pompa Teamu zmuszony jest na nieokreślony okres pozbyć się udziałów w organizacji. Czas na realizację tego zadania ma do 14 maja tego roku.

Dlaczego Nitro dostał bana?

Śledztwo zostało rozpoczęte w poprzednim miesiącu, kiedy to w mediach społecznościowych niemało mówiło się o Górskim. Był on jedną z głównych postaci wielu kontrowersyjnych dyskusji na Twitterze. Jedną z nich było niesmaczne przekomarzanie się z Karoliną „Nieuczesaną” Brodnicką. Jak informuje Riot, takie zachowanie zwróciło uwagę firmy, która zdecydowali się przejrzeć media społecznościowe i kanały streamingowe Nitrozyniaka, a także jego zachowanie w samej grze. Riot doszedł do wniosku, że właściciel Pompy przejawiał toksyczne działania na przestrzeni ostatnich miesięcy, a argumenty przedstawione przez samą organizację go nie usprawiedliwiają.

Kara nałożona na czas nieokreślony

W wyniku tego Górski zostaje zbanowany na czas nieokreślony z jakichkolwiek rozgrywek LoL-a, które są częścią ekosystemu tworzonego przez Riot. Naturalnie wiąże się to z pozbyciem się udziałów w 7more7 Pompa Teamem, na co otrzymał on niecałe trzy tygodnie. Termin ten upływa bowiem 14 maja. Jeżeli Nitrozyniak nie zdoła w tym czasie znaleźć nowego właściciela dla organizacji, to miejsce w Ultralidze zostanie przekazane innej drużynie. W takim przypadku osoby odpowiedzialne za rozgrywki zapewniają, że będą współpracować z zespołem, aby „zminimalizować skutki działań dla samych graczy„.

Pompa już ma nowego właściciela?

Jeżeli jednak wierzyć wpisowi Górskiego z 9 kwietnia na Twitterze, samo 7more7 jest już sprzedane anonimowemu kupcowi. Na chwilę obecną nieznane są jednak dalsze szczegóły. Niemniej patrząc na krótki termin możliwości odsprzedania organizacji, tak, żeby grała ona w Ultralidze, to te zapewne poznamy na dniach.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Komplikacje kadrowe także w RNG. Trener zespołu nie przyleci na MSI

W miniony weekend informowaliśmy o roszadach w szeregach PSG Talon przed zbliżającym się Mid-Season Invitational 2021. Ich powodem były problemy zdrow...