Ostatnie mecze w ramach DreamHack Masters Spring 2021 miały miejsce jeszcze 2 maja. Potem najlepsza szóstka, która pozostała w grze o główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów, otrzymała nieco wolnego na regenerację i skupienie się na innych rzeczach. Dziś wolne dobiega jednak końca, a ruszają play-offy turnieju CS:GO.

G2 walczy o miejsce w głównym turnieju IEM Cologne

Dzięki temu w akcji zobaczymy m.in. G2 Esports. Dla międzynarodowego składu Counter-Strike'a ćwierćfinałowe spotkanie z Astralis będzie mieć kluczowe znaczenie, bo jego stawką będzie nie tylko awans do kolejnej rundy drabinki. Nikola "NiKo" Kovač i spółka walczyć będą też o prawo bezpośredniego występu w głównym turnieju Intel Extreme Masters Cologne 2021, ale sięgną po nie tylko w wypadku triumfu nad Duńczykami. W przeciwnym razie awans zgarnie Team Spirit, a G2 zacznie kolońskie zmagania od fazy play-in. Czy jednak o owy triumf będzie łatwo? Cóż, na pewno podopieczni Danny'ego "zonica" Sørensena nie znajdują się obecnie w optymalnej sytuacji, bo przecież dopiero co stracili swojego snajpera i główną gwiazdę. A mimo to udało im się dostać do czołowej szóstki, toteż nie można ich już teraz skreślać, zwłaszcza że NiKo wraz z kolegami nie stanowią raczej synonimu stabilnej formy.


Wszystko o DreamHack Masters Spring 2021:


s1mple vs KSCERATO

Następnie do gry przystąpi też Natus Vincere, które po fazie grupowej ma powody, by pluć sobie w brodę. Zespół Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva do ostatnich chwil walczył przecież o bezpośredni awans do półfinału, ale w decydującym meczu rzutem na taśmę poległ z Gambit Esports. W związku z tym o top 4 NAVI będzie musiało dopiero postarać się podczas starcia z FURIĄ Esports, które wcale nie musi być spacerkiem. Wszak zaledwie półtora miesiąca temu podopieczni brazylijskiej organizacji ograli już reprezentantów strefy CIS w ESL Pro League i teraz spróbują powtórzyć ten wyczyn. Spotkanie to będzie też dobrą okazją, by zobaczyć w akcji dwóch czołowych graczy całego DH Masters, czyli wspomnianego już s1mple'a oraz Kaike "KSCERATO" Cerato, którzy na serwerze toczyć będą bezpośrednie pojedynki.

Dzisiejszy harmonogram DreamHack Masters:

7 maja

Ćwierćfinały

16:45 G2 Esports vs Astralis BO3
20:00 FURIA Esports vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Spring 2021 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.