STS
fot. Maciej Kołek/x-kom team

Zespół matty’ego i n0tice’a z mistrzostwem Beneluksu. Teraz czas na walkę o IEM-a

Organizowane przez ESL mistrzostwa Beneluksu okazują się być bardzo szczęśliwe dla polskich graczy. W maju ubiegłego roku po tytuł wraz z Tenerife Titans sięgnął przecież Maciej „Luz” Bugaj, dziś zaś jego wyczyn powtórzyli dwaj reprezentanci Club Brugge eSports – Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz „n0tice” Wolniak.

Zespół dwóch Polaków od samego początku znajdował się w gronie ścisłych faworytów i już w fazie zasadniczej udowodnił, że stało się tak nie bez powodu. Reprezentanci klubu z Brugii w trakcie siedmiu ligowych kolejek tylko raz opuścili serwer pokonani, dzięki czemu finiszowali na pierwszej lokacie. Ta dała im teoretycznie lepsze rozstawienie, chociaż w praktyce niekoniecznie było ono takie dobre, bo matty i spółka natrafili na wyżej notowane Lyngby Vikings. Nie obyło się więc bez problemów i nawet bez dogrywki na jednej z map, ale finalnie nasi rodacy i ich koledzy zatriumfowali 2:0, awansując tym samym do wielkiego finału.

W tym Club Brugge natrafił na LowLandLions, które kilka godzin wcześniej wyrzuciło za burtę mCon esports. Sama finałowa potyczka nie przyniosła już zbyt wielu emocji, bo polsko-belgijski skład z łatwością przejechał się po rywalach, ogrywając ich najpierw 16:8, a potem również 16:6. Tym samym to właśnie zespół Kołodziejczyka oraz Wolniaka zatriumfował 2:0, zgarniając mistrzostwo Beneluksu. Dzięki temu otrzymał on nie tylko czek o wartości 4 tysięcy euro, ale także przepustkę na ESL National Championships Global Playoff Spring 2021, gdzie pod koniec maja zwycięzcy krajowych rozgrywek ESL walczyć będą o awans na Intel Extreme Masters Cologne oraz Intel Extreme Masters Summer.

Końcowa klasyfikacja ESL Benelux Championship Summer 2021 prezentuje się następująco:

1. Club Brugge eSports 4 000 €
2. LowLandLions 2 500 €
3-4. Lyngby Vikings, mCon esports 750 €
5. Project Eversio
6. 4Elements Esports
7. Join The Force
8. IceWolves Esports
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Armut, MAD Lions, MSI 2021

Łatwo nie przyszła, ale jest – trzecia wygrana na koncie MAD Lions podczas MSI 2021

Pierwszy tydzień Mid-Season Invitational 2021 w wykonaniu MAD Lions jak najbardziej udany. Po wygranych z PSG Talon i fastPay Wildcats przyszła pora n...