DreamHack Masters Spring 2021 to już przeszłość, przyszła więc pora, by wyłonić najbardziej wartościowego uczestnika tej imprezy. I nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że ostatecznie serwis HLTV tytuł ten przyznał Oleksandrowi "s1mple'owi" Kostylievowi z Natus Vincere.

23-letni Ukrainiec przez niemal cały turniej nie schodził poniżej określonego, bardzo wysokiego poziomu, ale do tego zdążył nas już przyzwyczaić. To on był głównym autorem triumfów nad Virtus.pro, FURIĄ Esports czy też Heroic i tylko dwukrotnie jego rating spadł poniżej poziomu 1,00 – co ciekawe, w obu wypadkach miało to miejsce podczas potyczki z Gambit Esports. Niemniej były to tylko wyjątki potwierdzające regułę, bo s1mple, tak czy inaczej, był po prostu świetny. Zresztą, aż 10 wygranych clutchy oraz największa liczba fragów mówią same za siebie. Tych ostatnich Kostyliev ustrzelił 367 – to aż o 100 więcej niż drugi najlepszy pod tym względem Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač z G2 Esports.

Dla s1mple'a jest to drugie tego typu wyróżnienie w tym roku oraz ogólnie trzynaste w całej karierze. Warto jednak nadmienić, że w liczbie otrzymanych od HLTV medali nadal ustępuje on Nicolaiowi "dev1ce'owi" Reedtzowi z Ninjas in Pyjamas, który był w ten sposób nagradzany aż osiemnastokrotnie.