STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Chiny vs Korea i Europa vs Ameryka. MSI 2021 powróci już w piątek

Wczoraj poznaliśmy wszystkich uczestników zakwalifikowanych do drugiej części Mid-Season Invitational 2021. Jedynym zaskoczeniem w fazie grupowej okazał się awans Pentanet.GG, które w tiebreakerze pokonało Unicorns of Love. Niedługo po zakończeniu wszystkich spotkań zaplanowanych dla grupy C otrzymaliśmy informację na temat pojedynków pierwszego dnia kolejnego etapu zmagań League of Legends.

Starcie tytanów na otwarcie

Już na samą inaugurację następnej fazy MSI 2021 otrzymamy prawdopodobnie najlepsze wydanie LoL-a, bowiem DWG KIA podejmie Royal Never Give Up. Przez wielu obydwie drużyny są typowane do pojawienia się w finale tegorocznej edycji zawodów, toteż spotkanie może okazać się przedsmakiem ostatecznego boju o puchar.

RNG ze swojego zbioru wyszło niepokonane, notując bilans 8-0. Mistrzom świata natomiast powinęła się noga w meczu z Cloud9. Porównując jednak siłę rywali dwóch kandydatów do tytułu mistrza w ich koszykach, nie trudno zauważyć, że Królewscy mieli dużo prostszą przeprawę. Nie ma w takim razie co wyciągać pochopnych wniosków, a nam zostało jedynie czekać na piątkowe widowisko.

A na zakończenie Ameryka kontra Europa

Drugą batalią, która z pewnością przykuła naszą uwagę jest ta z udziałem Cloud9 oraz MAD Lions. Co do Lwów mieliśmy pewne obawy przed startem turnieju, głównie patrząc przez pryzmat ich występu na zeszłorocznym wydaniu Worlds. Dla zapominalskich spieszymy z wyjaśnieniami – MAD nie wydostało się z fazy play-in, przegrywając w meczu eliminacyjnym z SuperMassive Esports. Po kilku zmianach w składzie widać jednak efekty. Ekipa Normana „Kaisera” Kaisera bez większych problemów znalazła się w kolejnym etapie, a jedyne potknięcie w minionej części turnieju zdarzyło im się w meczu z fastPay Wildcats.

Cloud9 miało natomiast nieco więcej problemów, gdyż po pierwszej połowie potyczek Chmury miały zaledwie jedno zwycięstwo na koncie. Całe szczęście dla Luki „Perkza” Perkovića i spółki drugą połówkę całkowicie zmietli, zaskakując nawet w starciu z DWG KIA, które musiało uznać wyższość reprezentantów LoL Championship Series. Perkz ma dwa powody, aby pokonać przedstawicieli europejskich rywalizacji. Po pierwsze trzeba pamiętać, że Chorwat jest jedynym obrońcą tytułu mistrza MSI, a po drugie środkowy na pewno będzie chciał pokazać, że jego wyjazd za Ocean był dobrym ruchem w karierze.

Harmonogram pierwszego dnia drugiego etapu MSI 2021:

14 maja
15:00 DWG KIA vs Royal Never Give Up BO1
16:00 MAD Lions vs Pentanet.GG BO1
17:00 PSG Talon vs DWG KIA BO1
18:00 Royal Never Give Up vs Cloud9 BO1
19:00 PSG Talon vs Pentanet.GG BO1
20:00 Cloud9 vs MAD Lions BO1

Przypomnijmy, że z drugiego etapu zmagań MSI 2021 do play-offów awansują cztery najlepsze ekipy. Dwie zatem pożegnają się z turniejem właśnie w tej części rywalizacji. Walka o miejsca premiowane awansem powinna być niezwykle zacięta, gdyż poza reprezentantami Australii i Oceanii ciężko jest tutaj wytypować drugi zespół, którego najprawdopodobniej zabraknie w decydującej rundzie.

Wszystkie spotkania w ramach MSI 2021 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Zaplanowane wyżej spotkania rozpoczną się w piątek od godziny 15:00. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji MSI zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza polska grupa w Spring Sweet Spring, zagrają m.in. Izako Boars i HONORIS

Przed polskimi zawodnikami Counter-Strike'a naprawdę pracowita środa. Dziś przecież zobaczymy kolejne mecze w ramach Polskiej Ligi Esportowej, LOOT.BE...