STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Kto oprócz NAVI i VP? Znamy wszystkich uczestników turnieju RMR dla CIS

Po dziesięciu dniach proces eliminacyjny do EPIC CIS League Spring 2021 dobiegł końca. A to oznacza, że poznaliśmy już pełną listę szesnastu ekip CS:GO, które przez kolejne dwa i pół tygodnia rywalizować będą w pierwszym w 2021 roku turnieju Regional Major Rankings dla regionu CIS.

Śmietanka regionu CIS na start

Na linii startu zamelduje się cała wschodnioeuropejska czołówka, wśród której nie zabraknie oczywiście takich formacji, jak Gambit Esports, Virtus.pro czy też Team Spirit, które już jakiś czas temu otrzymały z rąk organizatorów bezpośrednie zaproszenia. Owo zaproszenie padło również łupem Natus Vincere, czyli świeżo upieczonych mistrzów DreamHack Masters Spring 2021. Co warte wspomnienia, zawody te będą pierwszą okazją, by ujrzeć w nowych barwach byłych reprezentantów Winstrike Teamu. Ci nowego pracodawcy szukali od końca marca, ale dopiero wczoraj udało im się związać z czeską organizacją Entropiq.

CZYTAJ TEŻ:
Byli gracze CS:GO Winstrike znaleźli nową organizację

Laureaci eliminacji

Ciekawe zespoły znajdziemy także wśród tych, którzy przebrnęli przez proces eliminacyjny. W gronie tym jest przecież m.in. GROND, które co po niektórzy mogą kojarzyć z występów w ubiegłorocznym Polish Esport Cup. Swoją szansę na awans wykorzystały również K23 Daurena „AdreNa” Kystaubayeva oraz 1win Vadima „DavCosta” Vasilyeva. Nie było się też bez obecności ciekawego miksu, bankaPEPSI. Jego członkami są tak znani w regionie gracze, jak grający do niedawna dla HellRaisers Nikolaj „kAliNkA” Rysakov, Dmitriy „ProbLeM” Martynov i Nikita „JIaYm” Paniushkin oraz siedzący na ławce forZe Bogdan „xsepower” Chernikov.

Lista uczestników EPIC CIS League:

1win 100PingGods bankaPEPSI Entropiq
forZe Gambit Esports GROND IN.GAME
K23 Marlian eSports Natus Vincere Nemiga Gaming
Team Spirit Trident Clan Virtus.pro WaitForTag

EPIC CIS League Spring 2021 rozegrane zostanie między 12 a 30 maja. Podczas zawodów ekipy walczyć będą m.in. o rankingowe punkty, które będą miały wpływ na późniejsze rozsyłanie zaproszeń na październikowe PGL Major Stockholm 2021.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Chiny vs Korea i Europa vs Ameryka. MSI 2021 powróci już w piątek

Wczoraj poznaliśmy wszystkich uczestników zakwalifikowanych do drugiej części Mid-Season Invitational 2021. Jedynym zaskoczeniem w fazie grupowej okaz...