STS
fot. Valve

Ancient już podczas IEM Summer 2021

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie pierwszy duży turniej, na którym zabraknie Traina, a jego miejsce w puli map zajmie Ancient. Turniejem owym będzie Intel Extreme Masters Summer 2021, co też dziś potwierdził sam organizator. – Po rozmowach z przedstawicielami CSPPA oraz Rady Graczy EPL począwszy od czerwca będziemy korzystać z zaktualizowanej puli map CS:GO […]

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie pierwszy duży turniej, na którym zabraknie Traina, a jego miejsce w puli map zajmie Ancient. Turniejem owym będzie Intel Extreme Masters Summer 2021, co też dziś potwierdził sam organizator.

Po rozmowach z przedstawicielami CSPPA oraz Rady Graczy EPL począwszy od czerwca będziemy korzystać z zaktualizowanej puli map CS:GO we wszystkich turniejach z cyklu ESL Pro Tour. To oznacza, że IEM Summer będzie naszym pierwszym turniejem, w którym wykorzystamy Ancient, potem zaś mapa ta używana będzie we wszystkich kolejnych imprezach EPT – przyznali przedstawiciele ESL za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przypomnijmy, że IEM Summer odbędzie się między 6 a 13 czerwca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Ancient zostało decyzją Valve wprowadzone do oficjalnej puli map CS:GO 4 maja tego roku, zastępując w niej Traina, który na największych imprezach był wykorzystywany nieprzerwanie od 2015 roku. Co warte wspomnienia była to pierwsza roszada w map poolu od marca 2019 roku – wtedy to twórcy Counter-Strike’a zdecydowali się zrezygnować z Cache’a i zastąpili do Vertigo.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

240 tysięcy euro za Adama? Karmine Corp potwierdza rozstanie z toplanerem

Jesienne okienko transferowe na scenie League of Legends obfitowało w głośne ruchy, więc mało kto spodziewał się, iż już po wiosennym splicie Stary Ko...