Byli gracze KLĄTWY w VALORANTA znaleźli nową organizację. Do niedawna jeszcze reprezentanci XPG Invicty będą grać teraz pod szyldem hiszpańskiego Teamu Queso. Nowi zawodnicy TQ będą występować pod okiem szkoleniowca Kiriana "Yaby" Martíneza.

O transferze jako pierwsza oficjalnie poinformowała Fabryka Esportu w mediach społecznościowych. – Reprezentowana przez nas KLĄTWA dołącza do hiszpańskiego Team Queso, gdzie razem z trenerem Yaba będzie przygotowywać się do rozgrywek LVPes oraz VALORANT Champions Tour! Dziękujemy PLE, Riot Games i XPG Invicta za pomoc w przeprowadzeniu transferu – czytamy we wpisie na Twitterze.

Ekipa Kamila "krytyqa" Dudka będzie brać udział w hiszpańskiej Liga de Videojuegos Profesional, gdzie ścierają się najlepsi zawodnicy z kraju. Organizacja posiada swoją sekcję VALORANTA od sierpnia 2020 roku, jednakże po niezadowalających rezultatach przyszedł czas na zmiany w składzie. Niedawno ekipę opuścił Luis "VARES" Olivares, co mogło zwiastować nadchodzące porządki w zespole. TQ postanowił więc postawić wszystko na jedną kartę i podpisać całą ekipę byłej KLĄTWY.

Team Queso na scenie VALORANTA reprezentować będą:

  • Kamil "krytyq" Dudek
  • Bartosz "UNFAKE" Bernacki
  • Tselmeg "xuss" Tsolmon
  • Jakub "maniek" Mańkowski
  • Adam "adm1k" Siemieniec
  • Kirian "Yaba" Martínez

Warto przypomnieć, że ten skład jeszcze niedawno stawiał czoło najlepszym w całej Europie, pokazując się z bardzo dobrej strony w kwalifikacjach do VCT Stage 2 i pokonując m.in. Ballistę.