Co prawda tegoroczna odsłona cyklu Regional Major Rankings rozpoczęła się już jakiś czas temu, ale dotychczas tylko w Azji zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. Do czasu – minionej nocy zakończyła się bowiem CBCS Elite League Season 1, czyli impreza przygotowana z myślą o formacjach z Ameryki Południowej.

Ta od samego początku musiała mierzyć się z zaskakującą liczbą problemów. Nagle bowiem na światło dzienne zaczęły wypływać VAC bany kolejnych graczy, którzy w związku z regulaminowymi zapisami nie mogli brać udziału w zawodach RMR i to nawet mimo faktu, że owe regulacje zostały niedawno wyraźnie załagodzone przez Valve. Koniec końców aż pięć z szesnastu ekip zostało zdyskwalifikowanych jeszcze przed końcem fazy zasadniczej, czego następstwem była też duża liczba przyznanych walkowerów. Z oczywistych względów nie zrobiło to regionowi zbyt dobrej reklamy, bo w efekcie np. takie zespoły jak INTZ czy też Meta Gaming awans do play-offów otrzymywały w gruncie rzeczy przy zielonym stoliku.

CZYTAJ TEŻ:
VAC ban za VAC banem. Wyjaśniamy zamieszanie wokół turnieju RMR w Ameryce Południowej

Tak czy inaczej, udało się i mimo kłopotów turniej dotarł do końca. Ostatecznie po triumf i główną nagrodę punktową sięgnęli reprezentanci MIBR-u, którzy przeszli przez play-offy suchą stopą. W międzyczasie ich wyższość musiały uznać Havan Liberty oraz Bravos Gaming, a w wielkim finale także Sharks Esports. Dla wspomnianych Rekinów porażka ta była zresztą ogromnym rozczarowaniem, bo przecież wcześniej ograli oni wszystkich rywali, z którymi przyszło im się zmierzyć – ba, jeszcze w fazie zasadniczej pokonali też Ricardo "boltza" Prassa i spółkę. Ale finał to już inna para kaloszy, gdyż w nim ostatnie słowo należało właśnie do Made in Brazil, które tym samym utrzymało prowadzenie w regionalnym rankingu RMR.

Na ten moment przedmajorowy ranking w Ameryce Południowej prezentuje się następująco:

# Drużyna RMR 2020 CBCS Elite S1 CBCS Elite S2 TBA Ogólnie
1. MIBR 80 1 600 1 680
1. Sharks Esports 1 500 1 500
3. Paquetá Gaming 1 400 1 400
4. Bravos Gaming 1 300 1 300
5. INTZ 1 050  1 050
6. Meta Gaming 1 050 1 050 
7. Havan Liberty 1 050 1 050 
8. Santos e-Sports 1 050 1 050 
LEGENDA:
 Status legendy    Status pretendenta    Status kandydata    Brak awansu
Na czerwono zaznaczono punkty, których liczbę zmniejszono z powodu zmian w składzie.

Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec emocji, bo latem w nieznanym jeszcze terminie odbędą się kolejne zawody, podczas których będzie można zgarnąć kolejne punkty rankingowe. A te będą kluczowe w kwestii awansu na zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.