STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Zapadła decyzja w sprawie meczu Anonymo vs Ninjas in Pyjamas!

Nie pomogły protesty i ogromne wsparcie społeczności – mecz Anonymo Esport z Ninjas in Pyjamas w ramach Flashpoint Season 3 zostanie powtórzony. Powtórzony nie od początku, bo finalnie podjęto decyzję o powtórnym rozegraniu wyłącznie trzeciej mapy, Mirage’a.

Przypomnijmy, że pierwotnie Polacy pokonali NIP w piątek, ale zaraz po zakończeniu potyczki podopieczni szwedzkiej organizacji zaczęli otwarcie narzekać na poziom organizacji oraz na niezawinione przez nich problemy techniczne, które uniemożliwiły im grę. – Pierwszy oficjalny wniosek NIP-u o nierozgrywanie meczu został przedłożony po zakończeniu drugiej mapy i przed rozpoczęciem mapy trzeciej. W tej sytuacji admin nie mógł na subiektywnej podstawie zdecydować o przełożeniu spotkania, bo jedna drużyna twierdziła, iż ma problemy. Jakakolwiek podjęta wówczas decyzja o przełożeniu meczu mogłaby narazić integralność rywalizacji w dosłownie każdym meczu. Dlatego też admin postanowił, że należy zmusić zawodników do zakończenia spotkania zgodnie z zapisami zawartymi w oficjalnym regulaminie – przyznali przedstawiciele Flashpointa w oficjalnym oświadczeniu.

Na korzyść NIP-u przemawiał fakt, iż ustalono, że zawodnicy faktycznie dotknięci byli problemami, które nie były zawinione przez nich. Wina miała leżeć bowiem po stronie serwera, co też organizator europejskiego turnieju Regional Major Rankings przyznał w opublikowanym przez siebie komunikacie. – Po ponad ośmiu godzinach testów i analiz udało się zidentyfikować problem, który dotykał graczy NIP-u, a który był spowodowany konfiguracją zabezpieczeń serwera. Powodowały one poważne i uporczywe utraty pakietów danych dotykających wszystkich graczy, niezależnie od wykorzystywanego centrum danych, routingu, używania VPN-ów czy też jakichkolwiek innych dostępnych dla drużyn opcji, które normalne pozwalają unikać podobnych kłopotów. Co warte odnotowania, Flashpoint zadeklarował, iż kontrowersyjna sytuacja skłoniła organizatorów do pewnych zmian, takich jak np. udostępnienie ekipom serwera na co najmniej dobę przed rozpoczęciem starcia, by jakiekolwiek ewentualne problemy można było wyłapać z wyprzedzeniem.

Tak czy inaczej, w związku z ogłoszoną decyzją już dziś o godzinie 21:00 gracze Anonymo Esports oraz Ninjas in Pyjamas ponownie pojawią się na serwerze, by jeszcze raz rozstrzygnąć kwestię tego, kto zasłużył na zwycięstwo. Przegrany tego pojedynku do gry przystąpi ponownie dzień później, tj. 19 maja o godzinie 15:00, mierząc się wówczas z HYENAS w 1. rundzie drabinki przegranych.


Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W dywizji mistrzowskiej PLE wszystko już jasne. Znamy uczestników play-offów

Teoretycznie faza zasadnicza dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zakończyła się w ostatni czwartek, ale dopiero dziś poznaliśmy ostateczny...