STS
fot. GG League/Maciej Kołek

innocent o zamieszaniu we Flashpoincie: Valve ma to całkowicie w dupie

Nie milkną echa ostatniego zamieszania, jakie wynikło wokół spotkania Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas. Jak już dziś wiemy, potyczka ta, a raczej jej trzecia mapa, zostanie powtórzona, by tym razem nie było żadnych wątpliwości co do tego, kto faktycznie powinien wygrać.

Rozmowy na temat całej tej sprawy trwały już od dłuższego czasu i pierwotnie wydawało się, że powtórka meczu może odbyć się nawet w poniedziałek. Finalnie taki termin zawetowali Polacy, którzy dopiero nad ranem podjęli ostateczną decyzję, zgadzając się na to, by jednak ponownie podjąć NIP. Co ciekawe, w zaistniały spór, poza organizacjami oraz odpowiedzialnym za turniej Flashpointem, zaangażowany był również związek zawodowy gracz, CSPPA. Głosu za to nie zabrało Valve, co jest o tyle ciekawe, że przecież kontrowersyjna sytuacja miała miejsce podczas zawodów Regional Major Rankings, mających kluczowy wpływ na to, jak wyglądać będzie lista uczestników nadchodzącego Majora w Sztokholmie. Rozczarowania takim postępowaniem twórców CS-a nie krył jeden z zawodników Anonymo, Paweł „innocent” Mocek.

Opieszałość Valve

– Postanowiliśmy przystąpić do gry i zakończyć to wszystko wraz z ostatnią mapą – zaczął Mocek swój wpis w mediach społecznościowych. – Czy powtórzenie meczu jest sprawiedliwe? Nie. Czy rozpoczęcie meczu z problemami, które miał NIP, było sprawiedliwe? Nie. Czy to wina nas albo graczy NIP-u? Nie. Przestańcie atakować graczy i skupcie się na samej rywalizacji. Braliśmy pod uwagę wycofanie się z turnieju, ale nie wiemy, w jaki sposób zareagowałoby na to Valve. Nie możemy tego wiedzieć, bo mają oni całkowicie w dupie tak ważną sprawę, jak ta. Mój umysł nie potrafi pojąć, jak można w takich okolicznościach nie wydać żadnego oświadczenia. Może pewnego dnia to się zmieni, ale nie wydaje mi się – zakończył.

Spotkanie z udziałem Anonymo Esports i Ninjas in Pyjamas rozegrane zostanie dziś o godzinie 21:00 – wtedy to obie ekipy spróbują wyłonić zwycięzcę na Mirage’u. Przegrany tej potyczki już jutro powalczy z HYENAS o pozostanie w turnieju, triumfator zaś w czwartek zmierzy się z FPX w drugiej rundzie górnej części drabinki. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siódme zwycięstwo w kolekcji Poradzisza. Kierowca McLarena najlepszy w GP Belgii w PFS

Tomasz Poradzisz mknie po mistrzostwo drugiego sezonu Polish F1 Series. Reprezentant McLarena wygrał siódme Grand Prix w tej edycji ligi i jego przewa...