Ameryka Północna to kolejny region, który po raz pierwszy w tym roku przystąpi do rywalizacji w ramach cyklu Regional Major Rankings. Już dziś w nocy rusza bowiem cs_summit 8, które będzie okazją, by postawić kolejny krok na drodze do PGL Major Stockholm 2021.

MICHU i spółka na start

Co ciekawe, wspomniany turniej zainaugurują Evil Geniuses, których członkiem od niedawna jest Michał "MICHU" Müller. Polak kontynuuje swoją próbę podboju północnoamerykańskiej sceny i zdecydowanie ma spore szanse na to, by ta przygoda wypadła lepiej niż etap w Teamie Envy. Żeby jednak nie było tak kolorowo – 24-latek przy okazji zawodów RMR znowu mierzyć się będzie z pewnymi problemami. Te na całe szczęście nie zmusiły go jednak do rozgrywania spotkań z terytorium Europy. Zamiast tego Müller wraz z Tsvetelinem "CeRq" Dimitrovem będą wspierać swoich klubowych kolegów z Meksyku, gdzie przybycie, ze względu na pandemię, jest łatwiejsze niż do USA. I całe szczęście, że taka możliwość istniała, bo dzięki temu EG nie będzie musiało martwić się o kwestię pingu.

Tak czy inaczej, pierwszą przeszkodą na drodze MICHA i spółki będzie poczynający sobie ostatnio nie najgorzej brazylijski skład paiN Gaming. Ekipa z Kraju Kawy po raz pierwszy w swojej historii wskoczyła nawet do czołowej trzydziestki rankingu HLTV. Ponadto dwukrotnie stawała na podium regionalnych turniejów DreamHack Open – raz na drugim, a raz na najwyższym stopniu podium. Wygląda więc na to, że Latynosi bynajmniej nie zamierzają być chłopami do bicia i spróbują pokusić się o niespodziankę. Wiele zależeć będzie jednak od formy EG, która pozostaje zagadką, bo drużyna Polaka ostatni oficjalny mecz rozegrała miesiąc temu przy okazji Funspark ULTI 2020.

Warto w tym miejscu zauważyć, że grupa Evil Geniuses ma zatrważająco brazylijski charakter. Poza paiN znajdują się w niej również FURIA Esports i O Plano, które na serwerze zameldują się jutro. Na papierze więcej argumentów przemawiać będzie oczywiście za podopiecznymi rodzimej organizacji, którzy już od kilku lat zaliczani są do światowej czołówki sceny CS:GO. Z kolei Vito "kNg" Giuseppe wraz z kolegami od wielu miesięcy, czyli od momentu rozstania z MIBR, prowadzą bezskuteczne jak na razie poszukiwania nowego pracodawcy. Dobry występ na cs_summit na pewno wydatnie by im w tych poszukiwaniach pomógł, tym większa więc powinna być motywacja całego zespołu.

Co nas czeka w grupie B?

Ciekawie będzie też w grupie B, gdzie głównym kandydatem do pierwszego miejsca jest Team Liquid. Skład dowodzony przez Gabriela "FalleNa" Toledo swoją przygodę z tegorocznymi zawodami RMR zacznie od starcia z Bad News Bears. Ci, podobnie jak wspomniane wcześniej O Plano liczą, że w końcu uda im się znaleźć dla siebie nowy dom. Znaleźć, ale formę, spróbuje za to EXTREMUM. Ekipa, której trzon tworzą byli gracze 100 Thieves, od momentu sformowania wyraźnie zawodzi i niewykluczone, że startujące zawody będą dla niej jedną z ostatnich okazji, by udowodnić, że projekt w obecnym kształcie ma sens. Nie będzie jednak łatwo, bo w pierwszej serii starć gracze rosyjskiej organizacji zagrają z zawsze groźnym Extra Salt.

Harmonogram pierwszej serii starć fazy grupowej:

20 maja

Grupa A

23:30 Evil Geniuses vs paiN Gaming BO3
21 maja

Grupa B

02:30 Extra Salt vs EXTREMUM BO3

Grupa A

23:30 FURIA Esports vs O Plano BO3
22 maja

Grupa B

02:30 Team Liquid vs Bad News Bears BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.