Przed nami drugi półfinał w ramach Mid-Season Invitational 2021. Wczoraj do finału zakwalifikowało się Royal Never Give Up, więc czas najwyższy poznać drugiego finalistę międzynarodowego turnieju. Faworyt dzisiejszego starcia MAD Lions z DWG KIA jest oczywisty, jednakże reprezentanci Europy nieraz mówili, że mogą zaskoczyć. Czy do zapowiadanej niespodzianki faktycznie może dojść?

Pora na pobudkę, MAD Lions

Dotychczasowa historia pokazuje, że niekoniecznie. Przypominamy, że w Rumble Stage podopieczni Jamesa "Maca" MacCormacka potrafili pokonać każdego rywala co najmniej raz, z wyjątkiem właśnie DWG KIA. Forma i stabilność MAD Lions niewątpliwie pozostawiają wiele do życzenia. Jednakże jak opowiadał między innymi Matyáš "Carzzy" Orság, popełniane do tej pory błędy spowodowane były ogromną presją i wypaleniem ze względu na sporą liczbę gier w bardzo krótkim odstępie czasu. Parodniowa przerwa powinna więc pozytywnie zadziałać na MAD Lions, którzy zresztą, jak podkreślał Czech, czują się przygotowani do serii BO5 i nie są już sfrustrowani.

DWG KIA nie takie straszne

Chociaż, to wcale nie musi być przysłowiowe starcie Dawida z Goliatem, bowiem mistrzowie świata również nie są perfekcyjni. Na MSI polegli trzykrotnie. Dwa razy musieli uznać wyższość Royal Never Give Up, a raz Cloud9 okazało się być od nich lepsze. Co więcej, w pozostałych spotkaniach Heo „ShowMaker” Su i spółka również pokazali wiele słabości, co zresztą przyznał sam midlaner. – Robiliśmy gdzieniegdzie małe błędy. Czasami wyłapywano nas w osamotnieniu w niebezpiecznej pozycji. Podczas walk drużynowych mieliśmy odmienne zdania co do tego, w którą stronę się zwrócić – mówił w jednym z wywiadów Koreańczyk.

No właśnie, wspomniał on o braku koordynacji w walkach drużynowych. To może być klucz do zwycięstwa dla MAD Lions, których jedną z najmocniejszych stron są właśnie fantastyczne teamfighty i skoordynowana agresja. Jeżeli więc sam Su przyznaje, że jego formacja ma w tym aspekcie luki, to Lwy bezapelacyjnie będą próbowały je wykorzystać i może im się to udać.

22 maja
15:00 MAD Lions vs DWG KIA BO5

Wszystkie spotkania w ramach MSI 2021 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Dzisiejsza transmisja będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i na głównym kanale na Twitchu oraz standardowo w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji MSI zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: