Evil Geniuses od porażki zaczęło swoją przygodę z cs_summit 8. Zespół Michała "MICHA" Müllera niespodziewanie musiał uznać wyższość paiN Gaming, przez co w drugiej serii starć fazy grupowej walczyć będzie o życie. I już teraz możemy powiedzieć, że nie będzie to walka łatwa.

Wymagający rywal EG

Polak i jego koledzy o uniknięcie eliminacji rywalizować będą bowiem z FURIĄ Esports. Brazylijska piątka była co prawda faworytem niedawnej potyczki z O Plano, ale ostatecznie została pokonana przez nieposiadający wsparcia organizacji zespół. I to pokonana naprawdę boleśnie, bo na dwóch mapach zdobyła ona w sumie zaledwie szesnaście rund. Efekt tego taki, że już po zaledwie dwóch meczach z turniejem RMR pożegna się jeden z jego faworytów – będzie to właśnie albo FURIA, albo też Evil Geniuses, którzy nadal nie doszli do siebie po niedawnych roszad kadrowych i na ostatnie dziewięć spotkań wygrali zaledwie raz.

Niepewne swojej przyszłości są również Bad News Bears oraz zawodzące na całej linii EXTREMUM. I nie będzie przesadą stwierdzenie, że na papierze to Niedźwiedzie mają większe szanse, by uniknąć szybkiego pożegnania z cs_summit 8. Na drugim biegunie znalazły się natomiast m.in. Extra Salt i Team Liquid, które stoczą bezpośredni pojedynek – jego stawką będzie finisz na pierwszym miejscu w grupie B. O najwyższą lokatę w grupie A powalczą natomiast dwie brazylijskie ekipy, czyli wspomniane już paiN i O Plano. Dla pierwszych będzie to okazja, by potwierdzić własne aspiracje, dla drugich zaś, by zwiększyć swoją pozycję negocjacyjną podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami.

Harmonogram drugiej serii starć fazy grupowej cs_summit 8:

22 maja

Mecz wygranych grupy A

23:30 paiN Gaming vs O Plano BO3
23 maja

Mecz wygranych grupy B

02:30 Extra Salt vs Team Liquid BO3

Mecz przegranych grupy A

23:30 Evil Geniuses vs FURIA Esports BO3
24 maja

Mecz przegranych grupy B

02:30 EXTREMUM vs Bad News Bears BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.