STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Znamy datę i miejsce finału Mistrzostw Świata w League of Legends!

Mistrzostwa Świata w League of Legends to jeden z najbardziej wyczekiwanych turniejów esportowych. Co roku najlepsi zawodnicy z całego globu rywalizują o prestiżowy tytuł i w 2021 nie będzie inaczej. Tym razem zmagania z cyklu Worlds zagoszczą w Chinach. Organizatorzy ujawnili właśnie, gdzie i kiedy odbędzie się decydujące starcie czempionatu. Od dłuższego czasu wiadomo, że […]

Mistrzostwa Świata w League of Legends to jeden z najbardziej wyczekiwanych turniejów esportowych. Co roku najlepsi zawodnicy z całego globu rywalizują o prestiżowy tytuł i w 2021 nie będzie inaczej. Tym razem zmagania z cyklu Worlds zagoszczą w Chinach. Organizatorzy ujawnili właśnie, gdzie i kiedy odbędzie się decydujące starcie czempionatu.

Od dłuższego czasu wiadomo, że chińskie miasto Shenzhen będzie gospodarzem finału Worlds 2021. Niejasną kwestią pozostawało natomiast, jaka arena i kiedy ugości dwie walczące o Puchar Przywyływacza drużyny. Teraz Riot Games postanowiło to zmienić.

Finał Mistrzostw Świata w League of Legends na ogromnym stadionie

Najlepszy na świecie zespół LoL-a poznamy 6 listopada 2021 roku. Właśnie wtedy zwieńczony zostanie kilkutygodniowy turniej. Finał rozegrany zostanie w Universiade Sports Centre w Shenzhen. Stadion, na którym swoje mecze rozgrywa m.in. klub piłkarski Shenzhen F.C., może pomieścić ponad 60 000 kibiców.

Tegoroczne MŚ w LoL-a będą trzecimi, które odbędą się w Chinach. Przypomnijmy, że w 2017 roku w Pekinie triumfowało Samsung Galaxy, natomiast rok temu w Szanghaju najlepsze okazało się DAMWON Gaming.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy rozpocznie się Worlds 2021. Nie znamy również żadnego uczestnika turnieju, wszak tych wyłaniać będzie letni split regionalnych rozgrywek.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy Anonymo poskromi francuskie kuce? Trwa walka Polaków we Flashpoincie

Po wyeliminowaniu HYENAS Polacy z Anonymo Esports kontynuują zmagania w dolnej drabince Flashpoint Season 3. Dziś przed zespołem Janusza "Snaxa" Pogor...