Po dniu przerwy czołowe ekipy Ameryki Północnej wracają na serwer, by wznowić walkę o tak cenne punkty RMR. Przed nami faza pucharowa cs_summit 8 z udziałem najlepszej szóstki fazy grupowej, wśród której nie ma niestety Evil Geniuses Michała "MICHA" Müllera.

EG już wcześniej odpadło bowiem z rywalizacji za sprawą m.in. FURIA Esports, która dzisiejszej nocy zainauguruje play-offy. Przeciwnikiem brazylijskiej formacji będzie poczynające sobie coraz odważniej Extra Salt, czyli triumfator grupy B, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Team Liquid. A skoro o Liquid mowa – zespół Gabriela "FalleNa" Toledo przygodę z fazą pucharową zacznie od starcia z paiN Gaming, czyli innymi pogromcami MICHA i spółki. I cóż, chociaż na papierze faworyt wydaje się oczywisty, to w praktyce... może być różnie.

W grze o mistrzostwo cs_summit pozostają również będące kontynuatorem tradycji 100 Thieves EXTREMUM, a także nieposiadające wsparcia organizacji O Plano. Oba te zespoły jednak poprzedni etap turnieju zakończyły na trzecich miejscach w swoich zbiorach, przez co górna drabinka nie była dla nich. Zamiast tego od razu znalazły się one w drabince dolnej, gdzie nie ma już miejsca na błędy, a każda porażka oznaczać będzie koniec marzeń o końcowym triumfie.

Harmonogram fazy pucharowej cs_summit 8:

26 maja
23:30 Extra Salt vs FURIA Esports BO3
27 maja
02:30 paiN Gaming vs Team Liquid BO3
23:30 EXTREMUM vs Extra Salt/FURIA BO3
28 maja
02:30 O Plano vs paiN/Liquid BO3
23:30 finał drabinki wygranych BO3
29 maja
02:30 2. runda drabinki przegranych BO3
23:30 finał drabinki przegranych BO3
30 maja
02:30 mecz o 5. miejsce BO3
23:30 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 8 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.